| AnaMaryadragutaa a întrebat:

La cat timp ai voie sa ii faci baie unui bichon? Pana la cate luni se fac vaccinele?

6 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa explică:

Ma refer cam la cate luni?

| ema01 a răspuns:

Am si eu un bichon maltez si ii fac baie in fiecare saptamana sau la 2 saptamani depinde cand se murdareste si ar fi bine sa folosesti un sampon special pentru. catei! Si de vaccinuri ar fi bine sa consulti un doctor! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| RazzyFUnik a răspuns:

Buna unii spun ca nu e prea bine des... 2 saptamani o luna tongue

| AnaMaryadragutaa explică (pentru RazzyFUnik):

Ma refer la cate

| RazzyFUnik a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Da pai la catel
si legat de vaccinuri in primul an ar fi mai multe apoi doar 1 vaccin pe an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am bichon maltez.Este o mare prostie sa spuna cineva ca se face baie la nu stiu cite luni.Nu.Poti sa ii faci si odata pe saptamana, nu este afectat, numai sa folosesti sampon pentru ei.In privinta vaccinurilor,te rog consulta un veterinar, anumite vaccinuri se fac mai des, mai ales in primil an; apoi se fac la 6 luni sau un an, repet :depinde pentru ce anume este vaccinat.Mult noroc si sa fie sanatos.