| ExtraSakadat a întrebat:

La cate luni/saptamani se ia un caine?![adapost, nu conteaza.]Se ia imediat de langa mama lui si se da spre adoptie?

8 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Cainele se da spre adoptie la minim 8 saptamani, adica 2 luni. Ideal ar fi sa ramana langa mamica lui pana la 3 luni pentru a invata sa socializeze, sa nu muste, sa fie cuminte etc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Imediat după ce a fost înţărcat.
Pa, pa.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Nu poti sa il iei imediat de langa mama lui caci are nevoie sa bea laptele de la ea.Trebuie sa il iei cand implineste aprox 2 luni dar nu ai voie sa il scoti afara pana nu ii faci cele 3 vaccinuri

| anonymousxD a răspuns:

Ar trebuii sa il lasi ceva timp langa mama lui deoarece are nevoie de caldura de la o mama catel. lapte, etc. altfel o sa moara!

| thealchemist a răspuns:

Dupa 2-3 luni.

| kr.mdy a răspuns:

Dupa 3 luni, atunci mananca si singur.

| oanna14 a răspuns:

Puiul trebuie sa aiba minim 8 saptamani

| teo8sossy a răspuns:

Nu poti face asta pentru ca ar risca sa moara trebuie lasat macar 40 de zile sa prinda putere si sa manance mancare!