| little4angel a întrebat:

La cate luni catelusii nu mai au nevoie de mama lor, si ii pot da spre adoptie?

18 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Pai ei invata sa manance chiar si la 4 sapt. dar trebuie sa ii mai tii cu mama lor pana la 8 saptamani deorece risca sa faca un soc daca sunt despartiti mai repede de mama.

| onasis1961 a răspuns:

După 6 săptămâni pot mânca singurei.Dar pentru adopţie e bine să-i dai la 8 săptămâni!

| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Pai,sa stii ca si catelusi se vand de la 6 saptamani in sus deci poti sa ii dai la sase saptamani si chiar la 2 luni ca sa fie si ei mai mari pentru ca nu mai pre au nevoie asa mare de mam la 6 saptamani deic poti sa ii dai de la 6 saptamani

| andreea171998 a răspuns:

Catelusii pot fi dati spre adoptie la aprox. 2 luni, dupa ce sunt intarcati si pot manca singuri.

| LolaLollita a răspuns:

Cam 2 lunihappy nici prea devreme nu e bine.

| Solsagan a răspuns:

2 luni, în medie.

| Alexaaandraaa a răspuns:

La 6 săptămâni un căţeluş poate mânca singur. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| MrAnonymus a răspuns:

Pe la 10-11 saptamani(3 luni cel mai sigur)

| ჯpLaNe a răspuns:

La 4-5 saptamani unii dar mai sunt si unii mai mofturosi si stau pana la o luna...

Răspuns utilizator avertizat
| ArekkusuKage a răspuns:

De la 3 4 saptamani stiu sigur deoarece am gasit si eu la viata mea cel putin 20 de pui de pe strada si i-am luat pana s-au facut mari si i-am dus pe la tara le-am gasit stapan... deci asta stiu sigur ca de la 3-4 saptamani de atunci pot sa manance singurei din castron si mancare gen conserve

| HinaOnBike a răspuns:

Pai,nu ai voie sa dai catelusii spre adoptie mai devreme de o luna, fiindca dupa o luna ei se pot hranii singuri.

| NCeausescu a răspuns:

2-3 luni! Bafta!

| PredaAndrei a răspuns:

La 3 saptamani stiu sdta pentru ca eu am list un caine care avea 3saptamani si inca il mai am.acm are 2ani

| Anonim271 a răspuns:

La 5-6 saptamani catelusii deja poate manca singurei si pot fi dati spre o nou casuta! BAFTA!

| BlondyeStefy a răspuns:

Ce catelus ai?

| ZeRoxy a răspuns:

Pei cred ca pe la 8 saptamani
Daca pot sa vada si sa mearga. Si daca pot sa manance.

| paulmircea2000 a răspuns:

8 saptamani... poti sa.i dai!