| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta un caine mascul de rasa "Bichon Frise" se poate imperechea si sa faca pui? Nu am gasit pe Google si in plus am un caine din rasa asta pe care il cheama Totobig grin.

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Ideal, la orice mascul, nu doar la Bichon, varsta este 1 an jumate -2 ani.
Inainte de 1 an jumate, imperecheatul il va opri din evolutie si o sa observi ca, nu se va mai ingrasa, dezvolta, la fel de bine.

Dupa 1 an jumate deci!

3 răspunsuri:
| cata112000 a răspuns:

Pentru masculii de talie mica-mini varsa de la care poate incepe imprerecherea este 1 an, 1 an jumatate.

| DevilPinkPinkyLight a răspuns:

Ce dragut! Dar imi pare rau nu pot sa te ajut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un caine maidanez pe care il cheama Pufi.xD