| bibiiiy a întrebat:

Neata TPU! am un catel,rasa bichon frise,e puiut, are 4 luni si il cheama toto. intentionez sa imi iau si o fetita,tot cam de aceasta varsta,ca sa faca puiuti. mie imi este teama sa nu se certe, sa nu se bata. ce imi recomandati? sa imi iau fetita sau nu? >Fundaaa!love struck:

Răspuns Câştigător
| amdr001 a răspuns:

Daca sunt de gene diferite (sexe) atunci si vor intelege ffff bine dei ia-ti dar insa e cam devreme acum ca apoi se imprietenesc ca si amici si nu mai pot face ce vrei tu de la ei ci mai degraba se vor purta ca frate si sora... deci iti recomand sa iti iei dar nu chiar acum cand sunt mici, caci daca s-ar imperechea de la o varsta frageda, ar fi ca si cum le-ai distruge copilaria, am patit si eu asa cu catelusa mea sad

3 răspunsuri:
| bibiiiy explică:

Multumesc la toti, si m-am hotarat sa iau o catelusa dar cand o fi mai marelove struck

| Bogdan4688 a răspuns:

Iati, caini bichon frise se bat foarte rar mai mult daca scot sunete de mrrrrr cand se joaca cu alti caini inseamna ca se joaca asa am si eu.

| emi_3954 a răspuns:

Eu nu stiu prea multe dar un casne bichon frise de 4 luni cand vede o femela bichon frise se da pe langa ea pentru a se imperechea. sper ca ti-am fost de ajutor.