| Cooper7Uk a întrebat:

Lui Cooper nu ii place deloc orezul. Carne ii dadeam doar fiarta, ii placea mult dar facea rau diaree de la ea. Mai are o problema, mai noiu vomita apa. Daca bea dimineata apa pe stomacul gol o vomita, sau cand o bea repede. Mai nou trebuie sa il distrag de la apa, ca daca bea prea multa vomita. Am inceput sa ii fierb apa si dupa aia sa o racesc, ca ma gandeam ca poate nu tolereaza apa de la robinet. Dar nici o schimbare, p vomita la fel.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i lui cooper carne cruda, ca asa manaca animalele.
Si da-i cel putin 2-3 mese pe zi, ca-i atat de infometat ca si atunci cand bea apa o vomita.

| Cooper7Uk explică (pentru Violleta2022):

Din cate am citit nu e bine sa dai mancare cruda la tipul acesta de caine, iar flamand este din cauza ca nu vrea mancarea, nu din cauza ca nu are mese suficiente. Ii dau chiar 3-4 mese.La inceput avea doua mese dimineata si seara si manca bobitele foarte bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cooper7Uk):

Discuta cu un veterinar, fiindca atat cainii act si pisicile trebueisc harnite cu carne cruda, fiindca asta este natura lor, sa proceseze vanat.
Ca le dai tu si altii carne fiarta este altceva, dar mama natura nu le-a fiert niciodata carnea animalelor!
Bobitele nu se dau decat de lene, fiindca astea le strica dintii si in general in bobite se baga tot ce este stricat sau gunoaie, amestecate cu diverse arome ca sa le placa animalutelor.

Recoamand carnea cruda pentru animele si vor fii mais anatose decat ce-i dai tu sa manance de-l ai bolnav sau cu diaree.