| bestfully a întrebat:

Merita sa tii o pisica in casa? M-am gandit sa imi iau un pui de pisica, care sa nu fie de rasa. Dar nu stiu daca sa iau pisica sau motanel. Motanul stropeste cu urina prin toata casa cand este in calduri, ma refer la faptul ca isi marcheaza teritoriul. Si o sa fie cam salbatica, nu o pot duce la veterinar. M-ar zgaria. O sa incerc sa o domesticesc,dar tot se teme. Si nu e greu sa cureti dupa ea, ladita aceea cu nisip? Si nu stiti la ce varsta intra motaneii in calduri si incep sa marcheze teritoriul? Voi aveti pisici? Sigur sunt si avantaje. E adevarat ca motanii sunt mai agresivi si mai lenesi? Si strica prin casa mobila? Am citit undeva ca trebuie acoperite toate cablurile ca le roade. Poate nu toate fac asa. Asta ar insemna sa ma mut din casa si sa-i las casa ei, iar eu sa dorm afara. Multumesc pentru raspunsuri.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Man, sa nu tii niciun animal in casa, fiindca o sa strie tot, asta iti garantez eu, animalele nu se dreseaza intro saptamana, cum cred majoritatea..., numai daca ai curte iti recomand sa tii caine / pisica

| tuGatita a răspuns:

Da! ca sa iti lase par si tu sa il inhalezi si sa te imblonavesti. Din punctul asta de vedere is periculoase. o poti tine in casa, dar pe hol nu in toate camerele. In felul asta nu ai mult de curatat dupa ea. La alte intrebari nu stiu sa raspund!

| adrykiba a răspuns:

Dupa cum ai scris parca vrei pisica si parca ai avea deja una, in fine. Pisica am avut multi ani de zile.Intradevar motaneii isi marcheaza teritoriul dar cand implineste un an ar trebui castrati.Nu orice pisica strica, ale mele nu au sarit niciodata pe perdea dar daca ai canapea de piele in casa nu ii bine ca isi mai ascut ghierutele.Par o sa fie, este normal, dar daca le perii zilnic nu mai lasa atata.Tot ce au stricat ale mele erau castiile ce la mp3 in rest cuminti.

| milinalexandru a răspuns:

Sal! iti recomand sa nu ti o pisica in casa pentru ca vara lasa mult par daca stai la casa atunci da dar afara nu in casa

| ChristinneK a răspuns:

Eu iti recomand totusi o pisica de rasa pe care sa o ducila sterilizat daca totusi nu vrei urmasi, o pisica de rasa si sterilizata traieste mai mult deci eu asa zic dar faci cum vrei.