| nosense a întrebat:

Mi-a murit un peste in acvariu sad Ce fac cu el? Mai am inca doi pesti, unu mic si unu negru, cu mustati mari si lung.

8 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Poti sa-l pui intr-un lac sau balta ca sa se odihneasca in locul de unde a venit.Sau poti sa-l pui intr-o punguta de gunoi si sa il ingropi in curte sau in parc,si sa-i faci un semn ca sa stii unde este.Dar in primul rand trebuie sa-l scoti din acvariu,sa le cureti acvariul pestilor(ca sa nu fi avut vreo boala,sa o ia si ceilalti).Thu cred ca ai pesti sanitari care acestia traiesc mult, dar daca el a murit repede, inseamna ca...a fost bolnavsad

| Kirby a răspuns:

Mai bine il arunci intr-o apa(de preferat toaleta).Ca spiritul lui sa se odihneasca in pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa-l ingropi in gradina sau fata blocului si peste mormantul lui sa pui o floare, cand va inflori floare iti vei aduce aminte de el. Peste el poti pune niste pietricele. Pa1 Sa ai o zi faina!

| Voluntar a răspuns:

Il iei cu ceva din acvariu si il arunci big grin.

| nosense explică (pentru Voluntar):

Unde? in toaleta?

| Voluntar a răspuns (pentru nosense):

Hmmm...Da, merge si in toaleta, daca poti sa il arunci altundeva, fa-o. Sau mai il poti pune intr-o punga si il poti arunca in cosul de gunoi.big grin

| Sonniiaa a răspuns:

Il arunci in wc.

| TheGeor19 a răspuns:

Il ei din acvariu si il arunci undeva big grin