| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat 2 perusi si masculul mananca fara oprire, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Sa nu cumva sa le dai ciocolata sau dulciuri. Dupa cum se observa mai sunt si oameni glumeti pe aici! Si eu am avut un perus si mananca destul de mult! Nu este nicio problema insa daca intr-adevar exagereaza, pune-le mai putina mancare si nu uita sa le schimbi apa zilnic! Le poti cumpara vitamine cu lecitina, ii ajuta foarte mult sa invete cuvinte noi si sa vorbeasca!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

6 răspunsuri:
| angelsaredickswithwings a răspuns:

Dale ciocolata ca am auzit ca mai fac si oua de ciocolata daca au asa un apetit

| Marinush123456789 a răspuns:

Eu am avut vreo 10 papagali si la nici unu nu mi s-a intamplat asa, in orice caz nu e semn rau nu are nimic dar poti sa ii iei cutiuta cu mancare pentru cateva ore si o sa vezi c a nu o sa moara Te salut

| Ella99love a răspuns:

Daca ii este foame, ce vrei sa faca? Mananca. Daca nu doresti sa mai manance asa mult nu ii mai pune multa mancae in cutiuta.

| Razvan10z a răspuns:

SI eu am un perus si mananca mult da nu ma deranjeaza e bine sa manance

| PrintZzY a răspuns:

Pune-le in afara de miei si morcovi, patrunjel, ou fiert(ai grija ca miroase)...acestea nu ingrasalaughing

| Kanade a răspuns:

Daca mananca forte mult si incontinuu du-te cu el la veterinar