| Siscanu12 a întrebat:

Mi-am luat o pereche de perusi din nou Astazi am observat de mai multe ori ca perusul masculul pune piciorul pe femela si se scarpin reciproc si masculul o hraneste.E posibil sa faca pui? Au si cuib.

Răspuns Câştigător
| Alecsander98 a răspuns:

Da, e posibil dar trebuie sa ai rabdare, sa le dai coaja de ou fiarta si pisata bine pentru ca, contine calciu care ajuta ca, coaja de ou sa fie mai tare...sa le dai multe fructe proaspete si sa te ocupi de igiena tot timpul...Bafta! happy

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

E posibil.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Cel mai probabil, da!