| MeryHojda2001 a întrebat:

:*
Ieri mi-am luat 2 perusi ♥ Femela si mascul.
Stiu ca dureaza pana se acomodeaza cu noua locuinta si noul stapan, dar masculul nu am mancat de loc nici ieri nici astazi, dar femela mananca.
Credeti ca este ceva normal, din cauza ca inca nu este foarte acomodat, sau este bolnav? sad
Astept raspunsurile voastrewinking
Funda... poatewinking

2 răspunsuri:
| Pawraw a răspuns:

Deci,este normal sa nu manance un timp pentru ca este nou in casa. Cand mi-am luat un caine nu a vrut sa manance prima zi insa pana la urma s-a obijnuit.Cred ca nu trebuie sa stai anga el cand mananca pentru ca poate se simte putin amenintat.

| Believeyou a răspuns:

Buna! Perusul tau este putin speriat din cauza ca are o noua locuinta. Si din cauza aceasta cred ca nu mananca. Eu stiu ca perusii sunt niste specii de pasari mai agitate iar unele dintre ele din cauza aceasta cand intra intr-o noua locuinta sunt speriate si nu mananca, bine pana se acomodeaza. happy happy