| Elena23_7421 a întrebat:

Mie una imi plac f mult povestile desp lucruri care nu pot fi explicate...nu cred in fantome strigoi s. a. m. d dar sunt curioasa sa aflu povesti noi. daca vi s`a intamplat ceva straniu sau inexplicabil va rog eu povestiti!

Răspuns Câştigător
| deejayra a răspuns:

Eram in pat...tocmai stinsesem televizorul pentru a ma culca.Eram semi-adormit, si am simtit ca ma apucat ceva de picior.Am ramas inlemnit vreo 15 sec, dupa care am indraznit sa intorc capul sa vad ce era...nimic.Probabil a fost un vis... dar acea atingere a fost atat de reala

8 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Crezi ca daca toate aceste povesti erau sa fie adevarate...nu se afla.
ei saracii sunt acolo jos, in pamant....nu s-a ridicat nimeni sa vina peste noi, astea sunt pure inventii de ale oamenilor

| devilll a răspuns:

Nici eu nucred in toate aceste prostii si nici nu am patit ceva inexplicabil dar ma tot intreb ce e dincolo de moarte si nu ma luati cu dumnezeu caci nu cred in el!

| dyna_1486 a răspuns:

Si pe mine ma pasioneaza asta. nu mi s`a intamplat nimic straniu.nu mie. dar altora da.si nu cred ca sunt neaparat povesti. uneori chiar sunt adevarate. exista multe lucruri care. pur si simplu nu pot fi explicate dar asta nu inseamna ca nu exista.desi majoritatea spun ca sunt tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar in vampiri crezi?hee hee

| danutz_8631 a răspuns:

Yo am senzatia rareori ca, cad din patlaughing.

| qBiaBishh a răspuns:

Am sa-ti povestesc o intamplare pe care mi-a povestit-o mama mea:
Intr-o noapte, tatal ei a fost pe un pod cu cainele lui care cica era lup si era curajos. Si cand a mers mai departe, ii s-a ridicat palaria in sus, nu stiu de ce, probabil de frica, dupa si-a trimis cainele sa mearga sa vada ce se intampla, iar cainle s-a intors cu coada intre picioare, schelalaind. Pe de-o parte cred, pentru ca mi-a povestit mama mea si, nu ii statea in caracter sa minta, pe de alta parte nu cred pentru ca nu mii s-a intamplat mie nimic pana acum de genul asta.
El a murit pe 06.06. 2006 la ora 06:00, a spus ca, atunci cand l-a vazut mort parca nu mai era el, fata lui era violet, iar dintii lui parca erau mai mari decat inainte.
Inca o intamplare:
Dupa ce mama mea a murit, am ramas cu tata, bunicul din partea tatalui si cele 2 surori ale mele.
Dupa ceva timp, bunicului ii s-a facut rau pe scari, a vomitat, dar noi nu am luat in seama, i-am dat pastile, nu credeam ca este cine stie ce.
Noaptea il tot auzeam in cealalta camera ca se vaita si ca vorbea singur, zicea ca nu stiu ce il doare...(Nu am luat in seama pentru ca lui ii placea sa se victimizeze mai tot timpul.)
Dupa ce i-am dat pastile bla bla, l-a gasit tatal meu intr-o dimineata jos langa usa...A observat ca el paralizase si nu mai putea sa se miste pe partea stanga.
Inainte de asta, ceasul lui ii s-a oprit la 02:15, dupa ce a stat 3-4 zile paralizat, a murit noaptea la 02:15 exact la ora la care se oprise ceasul.
Cand era mort in pat, a zis sor.mea ca ii s-a parut ca l-a auzit cum respira, oricum, a murit cu o fata ciudata, parca zambea.
Sper ca astea iti sunt de ajuns. oh go on
Sa nu crezi ca am fost niste egoisti si ca ne-am gandit numai la noi, dar il cunosteam pe el, se prefacea mai mereu ca nu poate sa mearga, si cand credea ca nu-l vedem, fugea fara baston. rolling on the floor
Si era destul de ciudat, avea 91 de ani si cand ieseam afara, vedeam o lumina la el in camera, cred ca era lanterna, si tot rostea niste cuvinte, in soapta si intr-o noapte, l-am vazut pe un vel de zid, statea in fund si dormea. (Era afara)
Avea un suflet foarte rau, nu ne lasa sa facem nimic.

| Alexutzu_5087 a răspuns:

Pai, am fost cu un prieten sa furam merelaughing, sh omu' nea vazut sh a dat drumu' la caine(un lup). lupu' a luat'o la goana spre noi, am luat'o la fuga da cand ne'am uitat in spate cainele disparusestraight face