| Dj Boalca a întrebat:

Ce fenomene paranormale sau povesti cu fantome, strigoi, moroi etc cunoasteti? cine are chef povestiti ca va voi asculta.

29 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună dimineaţa. Încearcă pe http://www.spectrulrealitatii.ro/. E un site drăguţ, numai cu poveşti de groază. Pentru a scrie şi tu, va trebui să îţi faci un cont. Eu am 12 ani, deci nu mai sunt la vârsta la care tremur când mă uit la un film de groază, şi eu sunt o mare fană a poveştilor ăstora! O zi bună!

| Ionutzsa a răspuns:

Povesti? cum sa nubatting eyelashes
De fiecare data cand ma duc la tara o pun seara pe bunamea sa-mi zica povesti din astea si noaptea dorm sub patura de fricalaughing

Hai ca iti povestesc si tie una happy
Bunamea mi-a povestit ca i-a spus tatal ei ca un vecin de acolo din sat era strigoi [ unu din tipii aia care se transforma noaptea in caine sau lup, sau ce-o fi laughing] si ca intr-o noapte l-a prins in grajd sugand lapte de la vaca, a luat o furca si a vrut s-o infiga in ea, dar aratarea a spus stai ma ca-s eu "Gheorghe" straight face Si a doua zi tatal bunica-mi s-a intalnit cu vecinul respectiv si tipul i-a cerut scuze, cica nu-si dadea seama ce face noapteastraight face

Cu fantome imi aduc aminte de o poveste tot de la bunamea, ca niste femei de acolo din sat veneau noapte din satul vecin de la un bal, pe vremea aia prea erau masini si ca sa scurteze drumul s-au intors prin padure si dupa ce au ajuns aproape de sat, in camp deschis au vazut un fel de fantome, niste tipi inalti de cativa metri si imbracati ca niste soldati trecand pe langa ele si povestind straight face
Acum nu stiu cat de adevarate`s povestile astea laughing ca parca ar fi din filme delea SFstraight face oricum, cel putin prima pe mine m-a speriat happy m-am gandit toata noaptea daca vreunu` din familia tipului aluia e si el strigoi si ma viziteaza noaptearolling on the floor si de atunci cand ma duc la tara nu dorm singura`n pat nici sa ma bati laughing

| ilovemusic a răspuns:

Se spune adica dinc e stiu si eu de pe la cunostinte ca strigoii chiar exista.Adica daca un om a fost rau si a facut farmece, blesteme si tot felul de chestii necurate, acesta dupa ce moare ii ia pe cei apropiati ei cu ea.De ex. la mine la tara o femie care se ocupa cu farmece parca dupa ce a murit ea a murit si sotul ei si ginerele(baiat destept cu 10 la bac).

| Kassandra1408 a răspuns:

Eu una sunt foarte pasionata de asa ceva- ma uit la Supernatural si la filmele de acest gen - chiar si atestatul la engleza il fac pe aceasta tema:D Saptamana aceasta sunt pasionata de mituri urbane pe care le poti gasi aici:
http://legendeurbane.blogspot.com/
http://www.krossfire.ro/legende-urbane-romanesti/
http://www.9am.ro/......eleni.html
http://www.bzi.ro/5-legende-urbane-infricosatoare-care-s-au-adeverit-136305

| Betty18 a răspuns:

O prietena mi-a povestit ca acum mai multi ani bunica ei s-a dusdupa sotul ei, care numai venea din padure, era intuneric si au batut-o sanzienelestraight face
2 fete erau in casa si au vazut la sifonier o mana demonica, parintii fetei credeau ca mint, iar noaptea se auzea mobila cum pocnea.pana la urma a chemat o vrajitoare dar nu a rezolvat nimic, dupa care a chemat preotul de vreo 2 ori sa dea cu aghiasma prin casa si apoi nu au m-ai vazut nimic.
Oricum imi este greu sa cred astfel de povestistraight face
ionutza foarte interesante povestile tale... sper sa nu fie adevaratenail biting

succes

| Rozella a răspuns:

Mda.Nustiu daca va mai citi cineva ce am sa scriu da na. Este o intamplare care mi s-a intamplat cand eram destul de mica, nu e chiar asa de groaza da o so vo spun:Era vreo 1:34 noaptea m-am trezit brusc nu mai puteam adormi, ma uitam pe peretzi si dintr-o data vad o umbra(parea un barbat cu o basca pe cap)care se duce spre baie ea mergea incet asa ca am putut sa o vad foarte bine...mi-a fost frica asa ca l-am chemat pe tata si ne-am uitat in baie in bucatarie (el nu credea nimic, dar a venit cu mine ca sa ma conving ca nu e nimic) si cand ne-am dus in baie geamul era deschis cu totul ca noi mereu in inchidem inainte de a ne culca.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu dar duhuri rele EXISTA.
Uite-te.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Iii creste mana unei ATEISTE.

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Demon talking out of teenage girl

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=uG1Nu6CA6rs

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=asy1zSHZ4tA

Amazing Miracle Healing of An Arm in India

http://www.youtube.com/watch?v=4secEtxDbkw

GOD GROWS LEG OUT! EXPLOSIVE REACTION!

http://www.youtube.com/watch?v=vyC_TDIC8P0&feature=related

Jesus Makes an Arm Grow!

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

:) IN NUMELE LUI JESUS CHRIST.

Dumnezeul nostru e MARET.Nu? ^^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-daca te uiti in oglinda la miezul noptii si infigi de 7-8 ori acul in perna, iti apare satana in fata laughing
-daca cineva se naste cu chitie in cap, se face strigoi
-daca moare fara lumanare, la fel
Acum nu-mi mai vin in minte, dar stiam multe superstitii laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi povestea bunicu de soacra lui odata ca era strigoaie si iti dau explicatia mai jos.
zice ca noapte prin sat aparea un cal alb mare si frumos si numa nul puteau prinde, pana cand un batran le-a zis sal prinda cu mana stanga asta fiind pentru dreptaci, iar cu mana dreapta pentru stangaci.batranu le-a zis ca poate e strrigoi. toti au ras de mos dar cand a incercat bunicu cu mana stanga fiind dreptaci calu a ramas fara putere, atunci sau speriat un pic dae sau hotarat sal potcoveasca si dupa ce lau potcocvit iau dat drumul. dimineata la trimis bunica cu mancare la mama ei ca statea la doua case uni de ceilalti, era vara foarte cald afara si soacra lu bunu statea acoperita cu duna, atunci bunicu a zis " hai mama soacra si mananca" si a tras duna si cand s-a uitat soacrasa avea potcoave in palmi si picioare... (acum voi credeti ce vreti da si bunica imi povesteste amu, iar eu nu cred ca ar zice asa ceva de mama ei)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci odata pe seara eram in camera mea singura acasa ear vreo 12 36 ora noptii. cand de odata sa deshis laptopul singur, televizorul sa stans apoi sa aprins vreau un mic raspuns la acceste intrebari. 1 chiar exista asa ceva 2 chiar are puterea cel rau sa imi aprinda laptopul si sa stinga si sa aprinda TV Vreau sa aflu un raspuns cat mai rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e ca unii o iau in gluma, cei drept e ca se mai spun si minciuni, dar mie in casa imi pocneshte mobila, toate dulapurile televizoarele, paturile, chiar daca is noi.de multe ori cad lucruri de pe masa, chiar daca nu e nimeni langa ele ele.de-alungul anilor m-am obishnuit cu asa ceva, cu toate ca noaptea se mai aud zgomote chiar langa mine si simt uneori o respiratzie rece pe mine, dar nu imi e frica pentru ca, dc sa imi fie frica daca ma rog lui Dumnezeu si el ma ocroteshte? mama imi zicea de multe ori ca, cand trece ea pe langa mobila, atunci pocneshte, dar asta pentru ca o matusha de a ei sau nu stiu ce neam a dus-o cand era mai mica la vrajitori si i-a facut ceva farmece sau blesteme.chestia e ca nu avea nici un motiv sa ma minta pentru ca nu eu am intrebat-o, si totusi e mama mea, ea nu vrea sa ma sperie, in plus, am 15 ani, deci...sa fim serioshi. dupa ce a murit matusha mamei a fost mai liniste in casa dar se mai intampla uneori, cu toate ca casa se spropeshte cu aghiasma destul de des si se mai fac slujbe. app, era sa uit, eu si mama avem visuri in care ne arata ca o intamplare din viata noastra, care intampla exact cum am visat.sau,cateodata mai visam niste chestii un pic mai incalcite, dar care au totusi o semnificatzie.de ex:mama a visat odata ca era in gradina cu bunica mea(adica mama mamei mele)care a picat intr-o groapa si sora mamei a incercat sa o scoata, dar nu a reusit decat mama. a 2 a zii a sunat-o pe bunica sa vada daca e bine, dar a primit o veste nasoala, bunica era la spital cu piciorul rupt.sau,odata am visat ca cealalta bunica a mea(Dumnezeu sa o ierte!)era cu mine si plimbam niste bebelushi, dar nu stiu ai cui erau, si ca ea a luat unul in bratze si l-a scapat, era plin de sange inclusiv mainile ei incercand sa il ridice, dar nu reushea nici cum, deci m-a rugat pe mine sa il iau, eu i-am sps ca nu pot si ca eu trebuie sa am grija de celalalt, dar celalalt bebelush disparuse. a2a zii, m-am trezit dar bunica nu era acasa, nu stiu unde o plecat pentru ca se certase cu mama. m-am hotarat sa merg in cautarea ei.nici urma de ea. abia dupa 4 zile am avut un alt vis ca era bunica la spital cu bebelushul ce l-a scapat pe jos in visul celalalt, dar nu stiu cum a ajuns acolo.si cum m-am trezit, m-am dus la toate spitalele din zona dar am gasit-o in sfarshit.de la incident a mai tait ink vreo 3 ani.deci multumesc lui Dumnezeu ca ne ajuta in acest fel!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca daca vrei sa iti vezi soarta adica cu cine te vei casatori noaptea la ora 12 sa stai singur(a) in camera cu limina stinsa si sa iti pui 2 oglinzi mari 1 in fata si 1 in spate si iti arata sortitu(a) sau daca vrei sa afli cum il cheama tot asa la 12 noaptea sa te duci la gunoi si auzi numele sortitului...acum eu stiu asa am auzit si eulaughing

| haschi2010 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca te-a mintit gunoiul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ce iti doresti gasesti pe site la mine http://gura-satului.ucoz.com v-a ast sa cititi si sa participati cu pov voastre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introzi pe frig in casa familiei chita care familia avea un baiat pe nume andri murise sora lui familia a adus-o in cosciug in casa ea era imbracata in haine de mireasa ca nu era casatorita avea pantofi, si ii pusese o ata la un deget intr-o seara sora lui (decedata)inca era in casa nu era nimeni pe langa ea. fratele (andri) se duse la ea statea langa ea deodata a auzit cum sora lui ii soptea la ureche: draga frate ma dor degetele si pikioarele, ata de la deget ma strange, rochia d emireasa e mica si la spate ma freaca, pantofi imi sunt miki si ma doare., draga frate salveazama! andri lea sps parintylor si parinty au facut ce lea zis andri au dato jos din cosciug si au controlatoo au vazut cu la deget era rosie ca stansese ata,, degetele de la pikioarele erau rosiii de la pantofi ca erau prea miki, si la spate din cauza rochii era rosie si au constatat ca tot ce a zis andri era adevarat si cand au duso la motrmant so ingroape sora sa i-a zis: multumes frate iti raman datoare se spune ca e adevarat aceasta p[oveste aici la noi e un om care umbla pe strazi zici ca e drogat se sp ca e andrisi toata lumea sp ca povestea asta e adevarata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti trosneste mobila in casa, se zice ca iti moare cineva/ ca ai vraji facute...

| Paoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie imi trosneste televizorul in fiecare seara la 12:00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori mi se intampla sa mi trosneasca mobila si televizoru'. ma rog dar un lucru straniu mi s-a intamplat si mie.intr-o seara eram singura acasa si tata era jos la scara.am auzit cum cineva a apasat pe clanata de la usa baii si i a dat drumul.ink o chestie seara cand ma uit la televizor aud zgomote ca niste voci.sau cand ma ia somnu' aud pasi pe parchet; de multe ori am visat ceva ce s a dovedit a fi real/nu stiu ce sa mai cred.am visat o data ca moare o femeie. iar peste 1 zi 2 a murit strabunu si peste cateva luni sora bunei. bunu s-a spanzurat in pod pentru ca era bolnav si se spune ca oamenii spanzurati sunt strigoi. el o fi fost?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mers la bunici la bloc si am vazut o cersetoare care mi-a spus ca ma urmareste dracu in blocul ala am spus ca sunt superstitii si ca acolo locuieste bunica. urcand pe scari s-a vazut sange pana la usa beciului.am deschis usa si am vazut doi ochi albi si am fugit. cersetoarea aia mi s-a parut dubioasa ca s-a vazut la cainele ei un os de om

| คlєxヅ a răspuns:

Odata un copil, pe nume Marian a ramas singur acasa, Marian avea 10 ani,si ca in acea zi era ziua lui. Mama lui sunsa-se si zise:
-Alo,Marian,vezi ca mama nu mai poate sa vina astazi,iti sarbatorim maine ziua,pa te iubesc!
Si telefonul se inchi-se.
Pe urma copilul a desenat,s-a jucat cu cainele lui Coco,si a chemat niste prieteni sa se joace cu ei,s-au jucat carti,cu mingea,pana cand copiii au plecat acasa. Si-au luat la revedere si Marian a ramas singur doar cu Coco.
Marian era pe mess,vorbea cu copiii, spuneau ghicitori si alea alea. Pe urma a invitat prieteni sa doarma la el acasa. Dupa ce au desenat, au mancat, au baut, si s-au jucat, Victor, unul dintre copii (erau 4 copii) a spus sa spuna povesti de groaza. Marian stia una cu 9 strigoi, le-a spus povestea si curand a batut ora 12. Cei 4 copii stateau acolo ingramaditi. Un copil vazu niste ochi stralucitori la geam si a deschis geamul, 2 maini mari cu par pe ele, l-au tras pe copil afara in intuneric si i-a bagat un cutit in spate pe urma l-a mancat.
Ochii iar aparu si ii mai vazu-se un copil, acela pati-se la fel ca primul, si tot asa, pana cand Victor si Marian au ramas in pat.Deodata,aparu o creatura cu pielea alba, care avea niste coarne negre, era imbracata in niste haine negre rupte. Copiii infricosati s-au bagat sub plapuma, si creeatura tot se apropia pana langa ei si incepu macelul. Se spune ca aceasta intamplare s-a petrecut chiar in Bucuresti, intr-un bloc bantuit, si daca noaptea umblii pe langa blocul ala ai sa vezi cei 3 copii cu cutit in spate si creeatura, sau deseori se intampla sa ii vezi pe geamul blocului de la etajul 3 pe Victor si Marian, mancati de creeatura. Si daca intri acolo, inca mai auzi telefonul sunand! Si daca te uiti pe geam la blocul ala mori in 2 zile, sau creeatura te apuca si te mananca. Odata un copil a trecut acolo si a cazut intr-o groapa. Din groapa aia, 2 maini au luat copilul si l-au tras. Daca nu ati observat, pe spatele blocului daca nu esti atent cazi in groapa si te mananca 9 sau 6 strigoaie, dar asta se intampla numai noaptea. Aveti grija, daca vedeti la geam niste ochi verzi care sclipesc, dati-va seama ca nu e o pisica! Ci un strigoi! Si ori ce ar fi nu deschide-ti geamul sau usa. Ascundeti-va sub pat si faceti-va cruce cu limba.
Funda? happy

| javiga a răspuns:

Am penisul de 30cm la 11 ani asta e ceva ciudat nu?

| sucul a răspuns:

Intr-o noapte, o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari, vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet, incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| Pillion a răspuns:

Am eu una prea de groaza la care nu ii pot gasi vreo explicatie.Cand aveam vreo 6 ani am mers la o nunta la matusa mea si am iesit singura pe afara.Era un om pe acolo si m-a intrebat daca am tigari.Mi s-a facut frica si am fugit in restaurant.pe la ora 10:00 m-am plictisit si i-am spus lui tata sa ma duca acasa.El n putea asa ca m-a dus un prieten de-al lui.am ajuns acasa, m-am imbracat in pijamale si ma uitam la TV.Am adormit fara sa imi dau seama.Deodata ceva m-a trezit! Televizorul era stins si bunicul nu avea cum sa mi-l stinga pentru ca usa lui scartaie si m-as fi trezit inainte sa il stinga.Incercam sa adorm la loc dar nu puteam.Deodata se aude batu in usa si in geam dar nu se vedea nimic.Cand s-a oprit am iesit pe hol sa vad daca e cineva.Era un om alb la fata cu parul blond si ochii albastrii.Am inchis ochii si am tipat.Deodata chiar m-am trezit.Era doar un vis. Bunicul s-a suit in pod sa faca curat si m-am urcat si eu.Am gasit o cutie cu poze si cateva carti vechi si am luat-o jos.M-am uitat la poze si am vazut o poza cu bunicul cand era tanar si am vrut sa vad daca era vreo poza cu cel pe care l-am vazut in vis ca sa stiu daca are vreo legatura.L-am intrebat pe bunicul de omul acela si a spus ca atunci cand era el mic a cumparat casa de la omul ala.Mi-a mai spus ca atunci cand au cumparat casa s-au certat cu omul ala pentru ca a venit sa isi ia casa inapoi pentru ca avusese mare nevoie de bani si acum nu mai avea casa.Vecinul nostru l-a gasit dupa doua saptamani aproape mort de foame langa un pom si ultimele cuvinte ale lui au fost "ma voi intoarce la casa mea". Oare vrea sa se razbune pe bunicul ca nu au sa ii dea casa inapoi? Binenteles ca arunci bunicul era copil deci nu are nici-o vina.

| Zuzulik_Rosmyn_1997 a răspuns:

Sallut! Si eu sunt foarte pasionat de asa ceva! Momentan am creeat o categorie speciala pentru asa ceva asa ca va invit sa povestiti toate povestiile paranormale si iesite din comun aici http://ladesti.forumz.ro/f12-povesti

| DianaGoronAlinaFrumusica a răspuns:

Mie odata un prieten mi-a spus ca pe o strada de laga blocul meu intr-o casa se zice ca is trei fete una moarta in vana una pe veceu si una pe pat deci nu stiu ce sa cred daca e adevarat dar recunosc ca infiecare seara ma uit la ea pentru ca mea mai spus ca sa aprins dintr-o data 30 de lumanari la geam si se auzea rasete diabolice si se auzea strigata el avea 9 ani cand a vazut pai sa fiu sincera eu am 9 ani si prima data m-am speriat cand mi-a spus povestea dar de la un timp nu am ma-i crezut si acum pot trece infiecare zi pe acolo.

| DianaGoronAlinaFrumusica a răspuns:

Si intr-o dimineata Am auzit o voce IN urechea stanga ' Ce faci? hahahahahahahaha' deci m-am speriat de moarte n-am mai miscat nici un deget si adoua noapte mia puscat televizorul de 3 ori si in geam auzeam batai mami dormea nu indrasneam sa spun nici mami sau sa carai.

| laurdeaur a răspuns:

Eu laur de aur eream o data la tara cu gaby talent si mihaita pitacu ne plimbam pe un drum de tara iar fratele meu mihaita pitacu dinr-o data s-a schimbat la fata a inceput sa tremure si radea demonic. noi atunci ne-am speriat si am fugit pana la garla acolo ne-am intalnit cu un var de-al nostru si ne-a spus ca mihaita pitacu erea cu un copil mic in brate si a intrat in apa scufundanduse si a iest pe parea cealalat complet uscat.Cand neam uitat mai atent la apa am vazut 3 pesti morti la suprafata, asta ne-a speriat de moarte ma jur nu glumesc. si a 2 a zii l-am gasit pe mihaita pitacu pe canapeaua din sufragerie legat fedelesi iarun popa spunea rugaciun si ne-a spus ca erea diavolul cu copill sau in brate. ma jur e adevarat. sper sa nu i se mai intample nimanui asa ceva. la tara se intampla foarte multe. va doresc vise placute si somn usor va pupa laur de aur gaby talent si mihaita pitacu.

| clauss_6062 a răspuns:

Era odata o fantoma si a disparut mama ce m-am speriat laughing)