| Denii_Denisa_1984 a întrebat:

Motanul meu a disparut de 3 zile si nu s-a mai intors ce sa fac? se va mai intoarce dau funda.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! In primul rind motanul este de rasă sau maidanez? Daca este maidanez stai linistită ca se intoarce el, fiind obisnuit sa stea pe strazi, dar daca este de rasă si nu este obișnuit cu oamenii sau cu iesitul pe străzi, atunci il vei gasi mai greu ca nu stie drumul spre casă, in orice caz fie ca e maidanez fie ca e de rasă, pune anunț in zona unde stai lipesti afișe cu poza lui si il descrii cum il cheamă ce culoare este si oferi recompensă gasitorului, pui si numele tau si un numar de mobil unde sa fi sunată si gata, cine il vede sau l a gasit, te sună. Succes.

15 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca este castrat se va intoarce fie el de rasa sau nu. Cel mai rau daca e de rasa pana sa gaseasca locuinta, sa fie luat de altcineva. Pune poze cu el, cu o descriere si nr de telefon prin zona unde crezi ca s-ar invarte el si vezi daca te va suna cineva, cat si la magazinele de petshopuri ori clinicele veterinare pune anuntul, nu se stie niciodata.
Daca nu era castrat, slabele sunt slabe. motanii se duc cu zilele in cautarea unei pisici, se intorc desi nu poti conta pe asta daca va veni sau nu. Unii vin, alti deloc. Al meu necastrat fiind lipsea cu noptile de acasa, stiam ca e in perioada caldurilor.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă sanatate multă.

| Denii_Denisa_1984 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cuplacere si mersi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denii_Denisa_1984):

Ai reusit sa ti gasesti motanul? Ce varsta are motanelul? Dar tu ce varsta ai? De unde esti?

| Denii_Denisa_1984 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da l-am gasit este in siguranta intr-un loc bun si motanul are vreo 1 an de cand il am imi pare rau nu dau informatii personale ce varsta am sau de unde sunt.dar mersi! ca ai intrebat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denii_Denisa_1984):

Ok, ma bucur ca l ai gasit. O zi bună.

| Denii_Denisa_1984 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc! si tie o zi buna.

| Denii_Denisa_1984 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cuplacere!

| Speed99 a răspuns:

De obicei pisicile sunt ca femeile alea pe interes. Daca s-a dus la vreun vecin si acela o hraneste, nu mai pleaca de acolo. Daca nu, probabil ca a fost calcata de vreo masina.

Si eu mi-am pierdut un caine pe care il aveam de cand ma stiu, cand l-am pierdut aveam vreo 8 ani. A plecat si nu a mai venit inapoi, ceea ce era ciudat, pentru ca mereu cand iesea din curte, iesea doar sa-si faca treburile si venea inapoi (era al naibii de destept). Deci daca un caine, cel mai loial animal, nu se mai intoarce acasa dupa 2 zile, nu te astepta ca o pisica sa se mai intoarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stiu? Poate ca da, poate ca nu... Si bunicii mele i-a plecat pisica si a fost gasita peste vreo luna de o vecina din apropiere. Daca doamne fereste a avut vreun accident nu se va mai intoarce. Incearca sa o cauti, desi poate fi oriunde.

| erfweeagedg a răspuns:

Motanul e ca bărbatul: E golan, e vagabont, dar n-ai ce-i face...tot acasă se întoarce. Umblă de nebun, își face damblaua și vine înapoi happy

| Denii_Denisa_1984 explică (pentru erfweeagedg):

Recunosc că mai mereu umbla seara ca un vagabond.si multumesc mult.