| ForbiddenLove a întrebat:

Motanul meu este foarte bolnav si imi este frica sa nu il pierd cryingcrying. De fapt tuturor din casa le este frica pentru ca il iubim mult cryingcrying. Mama a vorbit despre acest lucru cu cineva iar acea persoana a spus "Ce are daca moare? Ca sunt destule pisici!"
Ce parere aveti despre acest lucru?

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Eh...persoana aia nu a avut niciodata un animal de casa si nu cunoaste sentimentul. Nu e un om rau, e un om care nu stie. Nu trebuie acuzat. Fugi la veterinar cu el, mergi din cabinet in cabinet daca e nevoie. Il iubiti si ati face orice sa ii fie bine, nu?

5 răspunsuri:
| Adella05 a răspuns:

Asa e si bunicameastraight face. eu pur si simplu nu inteleg astfel de persoane! Cum adica ''sunt destule pisici''? El daca ar fi pe cale sa piarda pe cineva drag tot asa ar spune?''Lasa ca sunt destui oameni''? Eu iubesc enorm animalele si cum am mai spus nu pot sa inteleg astfel de oameni!

Imi pare foarte rau pentru motanul tau si sper ca se va face bine!

| Black_Cherry a răspuns:

De ce nu dai fuga cu el la veterinar? Cat despre ce a zis acea persoana...probabil ca nu a avut niciodata un animal de casa la care sa tina si nu stie cum e.

| daηă a răspuns:

crying Si eu am avut o pisica care a murit (eram mai mica) am vazut-o moarta pe strada cand eram in drum spre scoala.Cand am vazut-o m-a luat plansu`sad toata ziua am plans si toti imi spuneau ca nu-i nimic.ca mai sunt foarte multe pisici pe lume si ca nu-s importante. Dar cum sunt singura la parinti si ambii sunt plecati aproape tot timpul la lucru imi treuia un prieten si l-am gasit pe acel motanel care am inceput sal iubesc ca pe un om. crying

Deci daca o sa moara asta e sad nai ce face.Pentru ca daca ai putea face ceva pentru al salva sunt sigura ca ai faceo. dar cum am mai spus nu se poate face nimic sad. incearca sa tio scoti din minte facand alte lucruri si poate cand ai sa fii pregatita poti lua o pisica asemanatoare cu ea big grin.

Si apropo. daca tot zici ca il poti pierde pentru ca este bolnav dul la medicul veterinar si intreaba-l daca poate face ceva happy se poate sa il salveze!

Succes kiss si sper sa nu il pierzi happy

| aktlk a răspuns:

Dar la un veterinar l-ai dus daca tot nu vrei sa-l pierzi?

| ddelia14 a răspuns:

Am pierdut si eu un pisoi laughing si am plans dupa el mult si mama mea mi-a zis ca sunt si alte lucruri in viata mai importante dar eu nu putem sa ma opresc de la planslaughinglaughinglaughinglaughinghappylaughinglaughinglaughinglaughinghappy