| EdiShadow a întrebat:

Vreau sa va spun o poveste trista sad cu lacrimi in ochi ma ingrozeste gandul ca ne vom despartii.

Avem o relatie la distanta, e prima fata care o iubesc si care ii spun ca o iubesc. ( nu vreau sa intru in detalii, ideea e ca ne iubim foarte mult )

Urmeaza sa ma mut la ea, in tara respectiva peste 2-3 luni, va mai fi pana atunci, si ea o sa vina doar odata in tara pana in momentul respectiv. Aseara am avut o conversatie mai serioasa intre noi 2. Care suna cam asa :

" M-a intrebat daca o mai iubesc asa de mult ca la inceput, si i-am raspuns ca da, ca niciodata si asa o s o iubesc mereu pana cand iubirea mea fata de ea se va stinge complet. " Apoi eu am adaugat urmatoru' text : - Sunt de parere ca atata timp cat iubesti cu adevarat, in fata ochiilor vezi doar persoana respectiva si nu ai cum sa faci ceva gresit, in primul rand o respect pe ea si apoi pe mine, incat sa imi dau seama ca daca ajung sa insel relatia nu mai are niciun rost, pentru ca nu exista suficienta iubire" -

Si am primit urmatoru' raspuns "Ca daca iubesti cu adevarat, indiferent de greseala, ierti " ( chiar daca as insela`o, a zis ca ma iarta, pentru ca ma iubeste prea mult, iar eu sunt de parere ca daca iubesti nu INSELI).Si au aparut tot feluri de contradictii intre noi si sunt la concluzia ca daca iubesti, nu faci ceva gresit, nu INSELI.

Apoi am auzit urmatoarele randuri, ca sunt foarte orgolios urmat de " Mi e doar sa nu te pierd din cauza orgoliului tau". ( efectiv mi-a picat fata cand am citit). Apoi mi-am dat seama ca ei ii e teama ceva, ca o s`o prind ca ma insala sau ii e frica ca se va intampla asta, ca o s`o gafeze din cauza distantei, si i-am spus asta, iar la sfarsit cireasa de pe tort spusa de mine " atunci de ce mai irosim timp sa stam impreuna, pentru ca inevitabil odata si odata tot se va intampla " la fel si ei, i-a picat fata.

Acum care e problema cea mare de fapt? Nu m-a deranjat conversatia si chiar mi-a parut bine ce am vorbit, dar care e problema adevarata - Eu in ultimele 2 luni nu am vazut'o ca pe iubita mea, ci ca pe persoana cu care o s o imbatranesc, cand ma gandesc la ea, ma gandesc la viitor. Cum sa traiesc alaturi de ea cand stiu ca odata si odata se va intampla fara sa vrea sau nu, desii ea spune ca nu va face, dar ii este frica( pentru ca nu stii cum te ia viata, poate vi ametit de la o petrecere... etc).

De ce sa stau tensionat mereu si sa imi pun intrebari de cacao si mintea sa-mi joace feste cu gandul ca ia in momentul asta poate ceva? Mi-as face rau mie, desii o iubesc ca pe mine, dar nu pot sta asa... si stiu ca si ea ma iubeste, toata seara a plans la telefon pe tema asta, iar eu abia la 4 am putut sa dorm.

Ajuta-ti-ma, am nevoie sa vorbesc cu cineva, sa ma descarc, sa ma eliberez.

PS: La sfarsit, cand i-am spus noapte buna am zis un ultim lucru " Ma gandesc daca te-as insela eu pe tine, si apoi as venii la tine si m-as apropia si ti-as mai spune ca si te iubesc, nu poti sa concepi asta, Nu E POSIBIL, nu pot sa ma uit la ea si sa stiu ca, cu cateva zile inainte am inselat o " E genul acela de parinti nemernici" Care iti spun ca te iubesc, iar dupa 5 minute, eu te-am facut, eu te omor "!

16 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Of ba frate nu suport sa vad baieti manipulati de fete. frate dati doua palme si trezeste-te esti tanar tu NU trebuie sa pui suflet in relatiile tale. si ce daca ai inselat-o? ESTE DREPTUL TAU SA EXPERIMENTEZI IAR EA NU ARE NICI UN DREPT SA ITI INTERZICA ASTA! Pune punct relatiei in momentul asta, daca te muti in tara ei faci cea mai mare greseala, nu te baza pe ea. rupe orice legatura cu ea

| EdiShadow explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Stai linistit, asta am de gand.

| RAY a răspuns:

Amice crezi in iluzi,dezamagiri pe bune parca ai fi o fata indragostitia chiar asa urat esti de ai nevoie de relatii imaginare fac pariu cu tine ca nu vei merge acolo unde ea deja are iubit, total aiurea si eu am patit-o visam cu ochii deschisi ma da viata te invata cu bune cu rele eu acuma nu te judec dar tu visezi aia nu-i realitate plus ca crezi in femeii un lucri incredibil de prost pe bune mai ales in alea la distanta, ce iubire alea sunt vise in fine faci cum vrei tot tu vei suferi cunosc barbati insurati care au fost inselati si invers tu la distanta cica ti frica, teama, daca iubesti real si tot inseli pentru ca iubirea e una dorinta e alta nu inseamna ca daca iubesti devi gay omule ti se scoala cand vezi una goala si daca ai scrii romane de iubire si invers e la fel pentru ca suntem finte poligame nu monogame

| Suck a răspuns:

Copile esti mult prea sensibil si nu esti pregatit de o relatie, nu-ti irosi timpul suferind, traieste clipa, va iubiti, incercati o relatie daca merge atunci bine daca nu atunci alta la rand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebare.V-ati intalnit vreodata in realitate? Ca am avut si eu o relatie dintr-asta acum ceva timp pe net cam o luna pana ne-am vazut si pur si simplu imi fu**ea creieru in sensu bun ma aducea in niste stari extreme de la chestii marunte, nu stiu ce a fost in capul meu =) si cand ne-am intalnit era opus 180 grade de ceea ce imi imaginasem. desi sincera sa fiu chiar daca a fost extrem de prostesc si nu am iubit decat ceva din imaginatia mea nu stiu exact cel putin am simtit iubirea rolling on the floor e atat de prostesc. deci nu am inteles daca v-ati intalnit in realitate pana acum.In caz ca da, cred ca esti cam posesiv.adica da probabil nu e ook sa inseli dar tocmai restrictiile astea omoara o relatie.Tu trebuie sa o iubesti pe pe ea pentru ea nu pentru tine.adica pentru ceea ce este.Si chiar cred ca ai probleme mintale daca vrei sa pui capat unei relatii doar din cauza ca a zis ceva rolling on the floor) dumnezeule mare! si veronica l-a inselat pe Mihai Eminescu si invers.ce inseamna ca nu s-au iubit.dar nah pana nu te dai singur cu capul... oricum eu tot cred ca esti instabil si iti recomand un psiholog.se mai intampla toti avem probleme.

| EdiShadow explică (pentru anonim_4396):

Acum ceva timp era in acelasi oras cu mine, a plecat de 3 luni sa studieze acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| WgStefan a răspuns:

Cati ani aveti? daca ea plange inseamna ca te mai iubeste, nu va despartiti. Lasa sa vezi ce iti ofera viata, da-i inainte. Si pe mine ma bantiuie gandul ca ma va insela cand voi pleca, dar probabil o voi omora, si gata. happy

| EdiShadow explică (pentru WgStefan):

19, respectiv 20

| EdiShadow explică (pentru WgStefan):

Omule ea deja m-a inselat cu gandu', adica pe scurt astept din moment in moment sa ma insele si trup. De ce sa stau eu mai tarziu sa sufar? Asa ca mai bine o termin acum, singura chestie care in momentul de fata m-ar poate convinge este cand ma voi duce la ea, si o sa vad cum este atmosfera si timpul petrecut cu ea, insa ma indoiesc.

| WgStefan a răspuns (pentru EdiShadow):

Te inteleg, si eu ma gandesc uneori asa si zic ca mai bine ne despartim acum decat sa ma insele... daca peste doar 3 luni te duci la ea, mai bine astepti sa vezi cum va fi dupa. Dar probabil daca a zis ca "cand iubesti, ierti orice" probabil a batut vreun apropo la ea, poate ca te-a inselat deja si a vrut sa vada cum ai reactiona decat ca a luat-o mai pe ocolite. Doar zic, nu e nimic sigur.

| EdiShadow explică (pentru WgStefan):

Inteleg, stai linistit. Am pus in calcul toate probleme si m-am gandit. De inselat nu stiiu ce sa zic, nu cred ca a facut o. Doar ca-i e teama ca nu o va face, iar legat de venitu meu la ea. Peste 3 saptamani o sa fiu acolo si o sa am cea mai intensa discutie cu ea, dupa care ramane sa-i dau papucii. Asta daca iese cum trebuie, daca se intampla ceva ce ma face sa o iert, aia e. incerc sa trec peste, dar ma indoiesc!

| WgStefan a răspuns (pentru EdiShadow):

Hmm, vezi tu. Poate revii dupa si spui ce s-a intamplat. big grin

| AlexAlexandru12333 a răspuns:

Pentru inceput astfel de conversatii sunt normale si eu unul sunt de acord cu ea daca iubesti si sti ca a fost din greseala ierti(doar o data, a doua oara daca se intampla nu mai are rost) daca vrei vorbim in particular.