| AvalohAlyn a întrebat:

Mpresionant..Vizionati acest mic videoclip si spuneti-va parerea.
Si se mai spune ca animalele nu au suflet sau ca ne sunt inferioare.:( Atentie, se lasa cu lacrimi la cei mai sensibili:))

http://www.youtube.com/watch?v=Im5KG3BXWGo

Ce parere aveti? Animalele au DRAGOSTE si SUFLET si inca le au din abundenta:)

1 răspuns:
| cățelușa56 a răspuns:

Animalele sunt mai destepte decat oamenii. Oamenii s-au omorat intre ei cu razboaie si inca mai sunt unii care omoara pur si simplu. Animalele nu, ele s-au mai omorat, dar pentru hrana. Unii oameni maltrateaza cainii dpar pentru ca nu le plac acele fiinte. Si cand te mai gandesti ca unii oameni pun poze pe internet, pe facebook de exemplu, cu ei omorand sau maltratand animale doar pentru a fi apasat butonul share si pentru a fi mai cunoscuti. Animalele au sentimente, ar trebui sa le fie rusine celor care si-au facut rasa de ras, adica oamenii care maltrateaza.