| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa va rapesc 10 minute din viata voastra rugandu-va sa vizionati acest videoclip pana la final si apoi sa imi spuneti parerea voastra :

https://www.youtube.com/watch?v=pgDvgzn37g8

Mie imi place foarte mult si sunt de acord cu ce spune, si as dori sa ii informez si pe altii despre acest lucru.

P.S. Aveti noroc, daca stiti engleza, ca daca nu stiti, nu are rost sa mai vizionati videoclipul, pentru ca nu veti intelege nimic.
Astept parerile voastre.
Multumesc!

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ce-ti place tie nu este obligatoriu sa placa si altuia. 99, 99(9)% Doar oamenii care au trecut prin viata avand experiente indelungate pot emite opinii pertinente. Daca privesti 1 secunda la acel clip video este un timp prea indelungat pentru ati da seama pe cine ai in fata si a-ti pierde mai mult timp. Cineva care a depasit 40 de ani iti va spune ta este doar o tanara isterizata care ar trebui sa se ocupe de alte probleme constructive si de viitor pentru ea ca: gatitul, spalatul, facutul pietii, copii, sotul, samd, lasand pentru barbati problemele filozofice.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru danut):

Omul doar ți-a recomandat un clip, nu te obliga să îți placă sau nu.
Ai urmărit video-ul sau e prea grea ingliș?
"...pentru ea ca: gatitul, spalatul, facutul pietii, copii, sotul, samd, lasand pentru barbati problemele filozofice."
Mentalitate de sălbatic, mai mult nu comentez. Sper să nu faci ouă.

| Mayhem666 a răspuns (pentru danut):

Cum a spus si ExprimareLibera, nu te-am obligat sa-ti placa videoclipul, am vrut doar pareri, am rugat oamenii sa il vizioneze pana la final (daca vor sa faca asta) si apoi asteptam sa vad si parerile voastre, nu am spus : "Uitati-va la videoclip si sa va placa, va oblig". Deci data viitoare gandeste inainte sa scrii ceva, te rog eu frumos.

| danut a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Poate nu ai citit intrebarea care are si o afirmatie: "Mie imi place foarte mult si sunt de acord cu ce spune, si as dori sa ii informez si pe altii despre acest lucru."
Este greu cu intelesul, nu? Cand am spus ca: "Ce-ti place tie nu este obligatoriu sa placa si altuia" m, am referit la OPINII nu la aderenta la opinile respectivei fatuci din clip. In rest nu merita discutat, probabil intelegerea nu face parte din caracteristicile tale dar daca esti atat de dezvoltat intelectual facand aprecieri privind ceea ce omenirea a facut in existenta ei spune-mi si mie cateva cucone filosoafe cunoscute de umanitate.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru danut):

Misoginism rullz

| 777eSpirituales777 a răspuns (pentru Mayhem666):

Buna!
Eu cred ca acea fata nu a primit ce si-a dorit de la Dumnezeu pentru ca ea si-a dorit lucruri scumpe si Dumnezeu nu face asa. Dupa s-a supara pe DUMNEZEU si s-a facut atea. happy
Sper ca te-am putut ajuta.
Pa pa.

| danut a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Bun raspunsul, de hintelectual. rolling on the floor

| ExprimareLibera a răspuns (pentru danut):

Da, e grele ingliș

| Mayhem666 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Cum sa se supere pe Dumnezeu si sa devina atee, ateii nu cred in existenta lui Dumnezeu, ea a explicat in mai multe videoclipuri de ce a devenit atee, nu s-a suparat pe nimic, daca i-ai fi vazut toate videoclipurile, ai fi aflat de ce a ales ceea ce a ales. Iti recomand sa ii vezi mai multe videoclipuri despre religie, si vei afla de ce a devenit atee, altfel, nu ai cum sa afli.

| 777eSpirituales777 a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce vrei sa spui? happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru 777eSpirituales777):

Credeam ca in comentariul de mai sus am spus destul de clar, dar o sa mai spun inca o data. Ca sa aflii cum a devenit acea fata atee, trebuie sa ii vezi mai multe videoclipuri, nu doar unul, ea nu este suparata pe Dumnezeu, pentru ca ea nu crede ca Dumnezeu exista.

| 777eSpirituales777 a răspuns (pentru Mayhem666):

Buna!
De unde sti ca ea nu crede in Dumnezeu? Poate zice asa ca sa pacaleasca pe altii. happy Asa procedeaza ateii.
Pa pa.

| UnBroken2016 a răspuns:

Urmaream canalul ei pana acum ceva timp cand a scos un videoclip idiot ( ea si cu alte 3 4 fete ) despre feminism. Pe scurt era ceva de genul " sunt femeie, am vagin, peste putin timp voi avea copil deci nu are voie lumea sa imi spuna ca sunt proasta, mai ales cand ma comport ca una" si am spus pa din mers. Cat despre videoclip, ce te mira? Numai ateii vad rautatea si prostia religiosilor. EI sunt prea prosti sa o vada. Nimic de spus mai mult.

| ExprimareLibera a răspuns:

Da, foarte interesant clipul. L-am mai văzut o dată. Mi-a plăcut cum tipa explica argumentele de 2 lei ale religiosilor si faptul ca nu avem un răspuns concret, dar nu putem da crezare aberațiilor biblice.