| LaughOutLoud a întrebat:

Neata.Ieri am primit un pestisor Betta si vreau sa stiu cum se numeste stilul de coada pe care il are el. Tipurile sunt:
Voal (coada nesimetrica, doar doua randuri);
Double-tail (coada dubla, impartita in doua segmente, iar aripioara dorsala este de doua ori mai mare);
Half-moon ( coada este semirotunda, avand forma unei luni pe jumatate plina si este vaporoasa);
Delta ( deschizatura cozii este mai mica decat Half-moon si are marginea ascutita );
Fantail ( este asemanatoare cu delta, numai ca este rotunjita);
Crowntail (coada este foarte vaporoasa, dand impresia unor volanase);
Combtail ( versiunea mai mica a lui Crowntail).

Cat de curand ii voi cumpara un acvariu mai mare si o femela pentru ca este singursad. Si mai am o intrebare:La ce sunt folositi melcii de acvariu?(erau la petshop). Funda si voturi.

7 răspunsuri:
| LaughOutLoud explică:

Http://www.facebook.com/....../photo.php Ups.am uitat de foto...sorry.

| Icar25 a răspuns:

Eu nu stiu decat de doua feluri de Betta, respectiv Betta splendens si Betta krawn, ceea ce ai tu in poza este un Betta splendens cu siguranta. Cat despre melci, ei se folosesc pentru inlaturarea algelor verzi, este bine saai unul maxim deoarece daca pui doi este posibil sa se imulteasca si o sa ai probleme cu numarul lor.

| dora321 a răspuns:

Scuze de intarzierea raspunsului...este un crowntail dupa cum are coada. Cel putin asa imi pare mie. Poti mai bine intreba un veterinar, el este cel mai in masura sa iti spunahappy

| Ioo55 a răspuns:

Buna si eu am un pestisor bett al meu e albastru cu negru si rosu coada si-o deschide foarte frumos cand inoata am auzit ca nu e bine sa ste in acvariu cu o femela deoarece nu se inteleg numai cand trebuie sa faca pestisori.Iar melcii de acvariu se folosesc la curatarea peretelui acvariului dar te sfatuiesc sa nu ii iei! Multa bafta :angryfunda)

| LaughOutLoud explică (pentru Ioo55):

Dar nu mi-ai raspuns la intrebarea "cum se numeste coada lui?"

| Ioo55 a răspuns:

Scuze nu am vrut sa pun semnul ala nervoslaughing) da nu stiu de ce a aparut

| Ioo55 a răspuns:

Da deci exista mai multe feluri de pesti betta eu am splendes in orice caz nu stiu de ce ar conta asa mult rasahappy