| anonim_4396 a întrebat:

Neata lume. vreau sa va intreb pe cei care aveti animale in casa in speciala pisici...Peste 3 saptamani trebuie sa plec intr-o calatorie cu trenu. Ce sa fac cu motanelu meu sa nu raceasca? Nu vreau raspunsuri sa ii dau haine pentru ca nu le suporta.Mereu cand plec undeva ii pun o perina in cusca pentru a fi mai moale, dar acum pe gerurile astea ce sa fac? In maxi taxi si in tren ok este cald... dar de acasa pana in statie si apoi in gara cum fac sa nu inghete, sa nu raceasca? HELP plz.nu stiu ce sa fac, ca nu vreau sa raceasca sad

4 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Poti sa pui o patura pe el si sa acoperi usita de la cusca ca sa nu intre frigul sau sa il bagi la tine in geaca si sa il duci in brate pana la gara.

| mariana20 a răspuns (pentru Cookie2275):

Nu ii pot acoperi usita pentru ca abia sta in cusca ca nu ii place...se agita si sa nu mai vada nimic nu vreau sa stiu cum ar face.Si in geaca nu il pot tine pentru ca este mare.Are 11 luni, dar este foarte dezvoltat sad

| Cookie2275 a răspuns (pentru mariana20):

Cam grea situatia nu stiu ce sa zic...

| katy a răspuns:

Pui o paturica deasupra custii ca sa il protejeze de frig