| BuGsstormbunny a întrebat:

Niște sfaturi. Pe drum venind de la liceu, fac naveta la țară și pe drum sunt cam 6-7 caini. mai mari(de oi) si mai mici. Vreau sa trec printre ei, ce sa fac, credeti ca m.ar ataca, cum sa ma apar, Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| asuari a răspuns:

Normal și normal dacă ei sunt periculoși ar trebui să fie legați sau închiși.
Vorbește cu stăpânul lor.
Dacă nu se rezolvă, filmează patrula de câini când treci pe acolo și mergi cu filmarea la secția de poliție din comuna ta.

| patrik986 a răspuns:

Suna la 112 daca te ataca, vorbeste cu stapanii cainilor sau daca nu au, du-te la sectia de politie si fa o plangere.

| Anonima975 a răspuns:

Sunt sigura ca dacă treci printre ei te vor latră dar nu vor sari la piciorul tău. Tot ce trebuie sa faci este sa mergi normal SA NU ALERGI ca nu mai scapi de ei, fiind atâția

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonima975):

Daca sunt ciini ciobanesti si trece prin zona in care ei apara turma vor sari. Lasa povestile, nu ii baga prostii in cap. In principiu treci pe partea cealalta a drumului si incerci sa pastrezi o distanta cit mai mare intre tine si ciini.

| Crackman a răspuns:

Frate ca sa nu ai probleme... cu animalele, ia niste paine cu tine. Daca le dai se prea poata sa nu mai ai probleme

| darrio2007 a răspuns (pentru patrik986):

Daca o ataca mai apuca sa sune la 112?

| BuGsstormbunny explică (pentru Crackman):

Si dupa ce se termina painea vin dupa mine. Nu pot hrani atatia caini