| Artemis678 a întrebat:

Vreau sa ma mut de la un liceu economic la filologie, dar trec deja clasa a XI a. Nu vreau sa dau bacalaureatul la matematica.
Îmi puteți da niște sfaturi dacă este ok ceea ce îmi doresc?

Răspuns Câştigător
| wolfves a răspuns:

Cam ciudat sa te muti asa in a XII-a. Mai bine faci meditatii la matematica, nu stiu ce sa spun. Eu trec a XI-a la anul, la economic, si mi-a iesit media 10 anul trecut (adica in a X-a). Oricum din cate am auzit, nu prea se mai preda materie noua in a XII-a, mai mult va concentrati pe bac si recapitularea materiei (nu sunt sigura, asa cred). Dar daca chiar vrei, muta-te. Totusi, cred ca ai pierdut ceva istorie, geografie si materii din astea care se fac mai mult la filo.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te gandesti la o cariera pe partea de filologie e o mutare buna,. nu are rost sa te chinui cu matematica daca stii sigur ca nu vei avea nevoie de ea pe viitor

| Artemis678 explică:

Clasa a XII pardon. Abia ce eram trezita din somn și nu eram atenta.