| madu_1785 a întrebat:

O doamna nebuna de pe strada mea cred ca a dat mancare in care a pus ace cateilor... ce as putea sa le fac pentru ca se simt foarte rau?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Suna la politia animalelor, aceste persoane nu merita lasate nepedepsite si animalele sufera ca si omul.in cazul cainilor otraviti stiu ca isi revin daca beau lapte dar de ace...nu stiu daca e ceva care sa ii ajutesad

| warwara a răspuns:

Nu cred ca ai ce sa le faci sad

Acele patrund in corp si le dau dureri ingrozitoare bietelor animale sad

| skwoompykamonyka a răspuns:

Eu totusi cred ca este solutie.In primul rand suni la politie si raportezi, si de acolo animalele vor fi in sigurnta, findca daca acele is de mult in abnimal, atunci inseamna ca nu a patit nimic si nici nu trebuie scos, dar daca se simt foarte rau atunci ili scot acele. dar ar trebui sa raportezi la pilitie si rezolva ei... funda?