| Malsna a întrebat:

Puteti sa imi spuneti va rog cum as putea sa ajut oameni saraci?
adica am m-ai ajutat, am luat de mancare la oameni saraci de pe strada, dar simt ca as vrea sa fac mai mult de atat...
m-am gandit sa ma duc si la un orfelinat sa stau cu copilasii parasiti de acolo care nu au parinti si care cred ca nu su prea iubiti de cei care ii ingrijesc acolo. Mi-am gandit sa ma duc la ei sa le ofer ceva materal, dar si afectiune pentru ca eu cred ca au nevoie si de asa ceva... dar credeti ca ma expun la vreun pericol? adica copilasii sunt curati si nu cred ca au ceva. dumneavoastra puteti sa imi ziceti ca sa fiu informata inainte de a face ceva.
si voiam sa va mai intreb cum as putea sa intru in voluntariat? unde as putea sa ma duc?
multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Vreausapot a răspuns:

Esti putin cam egoista fara suparare.Tu vrei sa ajuti orfani dar iti este teama sa nu iei boli de la ei din cauza ca nu sunt curati? Daca intr-adevar iti pasa de altii nu ai fi spus asta.Copiii de la orfelinate au bai in care pot sa isi intretina igiena ...Ar trebui sa iti fie rusine pentru ca ai spus asta.
Poti sa le duci haine care nu-ti mai trebuie si sa cumperi alimente pentru ei daca chiar ai ''inima''.

| Malsna explică (pentru Vreausapot):

Heiiii, nu ma intelege gresit... voiam sa zic sa nu aiba anumite boli sau ceva de genul asta... mie imi e mila de ei si de asta as vrea sa fac ce am zis mi sus.
curati stiu ca sunt, Doamne fereste nu se pune problema de asa ceva.
iar de chestia cu boli, imi putin teama pentru ca multi sunt facuti cu niste parinti care sunt vai de ei... si din cauza asta am eu aceasta nelamurire... ei sarcutii nu au nici o vina

Răspuns utilizator avertizat