| KinderBeeeib a întrebat:

Papagalii agapornis au o perioada de imperechere exacta?
Eu am numai un baiat care are vreo 6 luni si se uita zi si noapte in oglinda si ciripeste si incearca sa o pupe,comunica cu vrabiutele de la geam, incearca sa se suie pe oglinda si isi imparte mancarea cu oglinda rolling on the floor.

6 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Papagalii in general au tot timpul nevoie de un partener. nu e ca pisica care intra in calduri si dupa ce ii trec fugaresti toti motanii. nu... el are nevoie tot timpul de perechea sa.

| KinderBeeeib explică (pentru SunnyDay88):

Stiu asta dar eu il am de cand era ou si e singur de mic dar il apuca chestiile astea in anumite perioade si vreau sa stiu daca cumva are o perioada fixa si veterinarul nu stie nimic despre papagali...

| SunnyDay88 a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Daca e mascul atunci nu, nu are perioade fixe.

toti ne nastem singuri, nu se naste nimeni cu cineva de mana si cu toste astea vezi ca cautam tot timpul sa fim inconjurati de altii ca noi.

| Patrick0Star a răspuns:

:O :O
papagalul tau sufera de singuratate, oglinda pentru un papagal e ca si o pastila pentru a deveni psihopat, eu zic sa ii scoti oglinda, si mie mi-a zis asta un crescator. Innebunesc pentru ca incearca sa comunice cu papagalul din oglinda, sa il hraneasca si nu merge, si asa o va lua razna. asta iti sugerez eu daca ti la el happy

| KinderBeeeib explică (pentru Patrick0Star):

Crede-ma am incercat de mii de ori dar ma musca m-am pus si o manusa de bucatarie si ma ciupit prin ea..eu nu mai pot nici sa ii fac curat in cusca la scarita si astea pur si simplu nu ma lasa.

| Patrick0Star a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Pai atunci incearca cu ceva si mai gros, sau sa iei o bucata de carton ceva sa il separi trebuie sa existe un mod.happy