| AnutzaDragutza13 a întrebat:

Papagalita mea roade barele de la colivie, este din fier colivia. este normal? si umbla la usita, dar nu are cum sa o desfaca orice ar face! cred ca roade vopseaua. papagalul[baiatul/masculul] nu face d-atea. le este foarte frica cand bag mana in colivie sa le schimb mancarea... si mai roade leganusul de care sunt foarte atasati ei. e normal?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

E normal, e mai jucausa sau mai agitata femela, nu ai motive sa iti faci griji. Doar cu vopseaua sa fi atent, aia nu ii face bine daca o roade si o mananca de pe usa sau alt loc...