| babamu a întrebat:

Pasarile se inmultesc mai repede ca iepuri?

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Nu. Nu stiai vorba aceea "Se inmultesc ca iepurii".

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat!
Gestatia
Gestatia la iepuri dureaza in general 29-32 de zile, cu o medie de 30-31 de zile. Este bine sa va marcati in calendar data la care s-au imperecheat iepurii pentru a fi pregatiti. Va trebui sa aveti in vedere si faptul ca, uneori, imperecherea poate sa nu aiba succes, femela trebuind sa fie imperecheata din nou.
cat despre pasari depinde. oul de gaina eclozeaza dupa 21 de zile, de gasca 32-35 de zile prepelita 17 zile.

| SyLvYuTzU a răspuns:

Nu

| alcapone98 a răspuns:

Nu iepuri se inmultesc mai repede, nasc de 3-4 ori pe an