| mihaiaff a întrebat:

Salut,as vrea sa infiitez o ferma de iepuri si nu stiu ce rasa ar fi mai profitabila si care se inmultesc mai repede?

2 răspunsuri:
| GeorgeDaniel21 a răspuns:

Marele Belgian! Funda?

| Squirrelllllll a răspuns:

Salut si eu a inceput de 1 an sa cresc iepuri insa nu am o ferma pentru ca nu am spatiul necesar unde locuiesc.
Am inceput cu putin ajutor de la un prieten si mi-a dat 2 Uriasi germani albastrii, acum de o saptamana femela mi-a facut 12 pui(au trait doar 10 pentru ca erau multi).DAR daca vrei sa ii cresti asa...intens sa faci rost de pui multi ti-as recomanda ceva din rasa medie de ex:Neozeelandez, Alb vienez, Californian...si iti spun si de ce, ei comparativ cu un iepure din rasa Urias (oridecare) pana sa ajunga la o varsta la care sa il poti vinde sau sa il tai pentru carne, mananca jumatate si cresc mai repede pentru ca ei sunt numai fibra nu au grasime.
Se inmultesc repede, sunt frumosi si rentabil de crescut si eu vreau cat de curand sa imi cumpar!
Sper ca te-am ajutathappy
Bafta in continuare!