| TaviComplicat a întrebat:

Pentru cei care au brichete Zippo, pe voi cat va tine "un plin"? Eu ma joc zilnic cu un Zippo, mi se pare anti-stres. Problema este ca trebuie sa alimentez o data la 2 zile, ceea ce nu mi se pare normal. Vreau sa aflu cat va tine pe voi o incarcare si de cate ori pe zi aprindeti bricheta.

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

In functie de cat o folosesti. Nu trebuie neaparat sa arda, si daca o deschizi se evapora niste combustibil. Am avut si eu si tot cam asa ma tinea. Bricheta de 20 de Euro si dupa o saptamana si daca nu o foloseam era goala. Deci tin foarte putin. (din experienta mea)