| Hehehahah a întrebat:

Perușii sunt păsări deștepte? Au o memorie buna? Sunt iubitori?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

Uite aici (ai foarte multe detalii despre perusi):
https://casacuperusi.wordpress.com/......t-perusii/

| Jouliete a răspuns:

Între ei sunt iubitori daca se înțeleg, dar cu stăpânul depinde de peruș, ai mei unu era mai iubăreț și jucăuș celălalt mai rece si mai timid, deștepți as putea spune ca poți sa îi dresezi sa îți stea pe umar, uni perusi chiar pot fi învățati să vorbească doua trei cuvinte din ce am vazut pe Youtube dar eu n-am încercat ca dureaza prea mult. De memorie as putea spune ca iși rețin stăpânul si se feresc de străini, in rest rețin locurile din casa daca îi lași să zboare si se duc unde știu că le-a placut ultima oara cand le-am dat drumul prin casă. Dacă te gândești să îți iei eu
chiar îți recomand aceste păsări dragălașe.

| Hehehahah explică (pentru Jouliete):

Am deja

| Jouliete a răspuns (pentru Hehehahah):

Aa era doar o curiozitate.