| BiancaAlecsandra a întrebat:

Perusul meu are narile maro.intrebarea 1. De ce?
2.eu cred ca e femela dar e mai bine sa intreb E femela sau mascul? nu sunt foarte sigura

7 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

E femela, si cum a zis Amilik, e batrana. Masculii au narile albastre, si femelele de culoarea pielii, asta daca nu imbatranesc.

| BiancaAlecsandra explică (pentru คlєxヅ):

Nu e batrana are 2 ani

| คlєxヅ a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

Daca le avea albastre era baiat, dar e fata.

| Amilik a răspuns:

Daca are narile maro este femela, masculii le au albastre. Cu cat se inchid mai mult la culoare si se "rideaza" e semn ca a imbatranit.

| nemaipomenita800 a răspuns:

Daca are narile maro inseamna ca e femela, de fapt e bine ca e femele ca perusii femele se invata foarte repede sa vorbeasca

| ketanal a răspuns (pentru nemaipomenita800):

Sunt masculii care invata sa vorbeasca...sunt cazuri rare sa vorbeasca femela.

| BCGSD a răspuns:

Daca le are maro inseamna ca este o femela, presupun una adult.Dar este mai convenabil masculul doare el nu este la fel de sperios pe cat femela.