| Anamariasms11 a întrebat:

Perusul meu (pe care l-am luat ieri ) nu vrea sa vorbeasca, sa manance sau sa Bea. De cand a venit la mine...inainte nu avea nici o problema. Ce ma fac?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pune-o in colivie o oglinda, perusul cand se uita la oglinda, nu se mai simte singur! Pana atunci o sa aveti timp sa mai procurati inca unul mascul sau femela!

| Nitunitu a răspuns:

Se simte singur. Ai putea sa mai iei unul.

Daca ai mascul mai ia o femela.

Daca ai o femela mai ia un mascul.

Au nevoie sa fie o pereche.

Ca si oamenii ei simt nevoia de un suflet pereche.

Si daca vreodata iti iese unul pe geam si pleaca da-i drumul si lui celalalt sa fie impreuna.

| BubbleTea a răspuns:

Buna. Stai linistita. Nu este invatat cu locul. Era obisnuit cu casa din-nainte. In 4-5 zile se va obisnui si isi va reveni. Sper ca te-am ajutat.

| Raluca345 a răspuns:

Stai fara grija! Va manca cam in 3 zile... Si eu am perus, si a mancat si a baut la 3 zile. Nu este vorba de partener. Stai fara grija si nu te uita mereu, mereu la el (mananca chiar cand nu te uiti la el )!
SPER CA TE-AM AJUTAT!