| anonim_4396 a întrebat:

Perusul meu vrea doar afara din cusca.E foarte bland.Se joaca cu lucruri prin casa,cu mileu, etc.Totusi cand vede ca-l duc spre cusca incepe sa fuga.Nu suporta cusca.E bine sa-l tin afara?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se comporta asa pentru ca asa l-ai invatat.Cam greu sa-l mai dezveti acum.

| IsabelaIssa a răspuns:

E bine sa il ti afara, de ce nu!? Doar ca exista si ceva riscuri: iti poate face prin casa pe unde apuca, si daca nu esti acasa poate pateste ceva. In rest e bine sa fie liber mai ales ca e bland. happy

| karsivan a răspuns:

Bine ar fi sa i-l lasi liber doar in prezenta ta sau sa nu fie singur, se poate agata de perdea sau sa cada ceva pe el si sa se accidenteze, asa ca treptat cateva minute baga-l in cusca apoi iar i-l scoti afara pana se va obisnui si cu cusca.

| AdelinaIoana14 a răspuns:

Daca ai incredere ca nu-si face treburile prin casa, de ce sa nu-l lasi liber?! Dar lasa-l doar daca esti acasa. happy