| Shinen a întrebat:

Perusul meu, Kiki e foarte agitat pentru ca e pui. Eu il mai scot afara cu tot cu cusca si el vede pasarile afara cantand si canta si el si se agita foarte tare. Cauta toate colturile ca sa iasa din cusca si se joaca mereu.Acum, problema e sa nu iasalaughing. E ceva normal pentru un pui de cateva luni?

Răspuns Câştigător
| Andre a răspuns:

Deci mai bine dai drumul prin casa iar daca incerci sa il mai scti afara logic ca vrea eliberat asa ca lasa-l sa se uite pe geam si mai lasa-l liber prin casa din cand in cand crede-ma am avut perusi stiu cum e sa ai mare grija de el si pupal din partea mea kiss funda? kiss

6 răspunsuri:
| Andre a răspuns:

Pai nu il mai scote afara lasa-l sa se uite pe geam ca asa vrea sa iasa normal dar cel mai bine ar fi sa nu ii dai drumul daca il scoti afara dai pentru binele lui iar daca nu il sctii afara si il lasi sa se uite pe geam e mult mai bine pastreaza-l da ai mare grija de el kiss iubesc perusii si eu am avut dar nu mai am funda am decat una puppy dog eyes?

| ikram a răspuns:

Ai grija ca toate portitele custii sa fie foarte bine inchise.
In general puii sunt foarte neastamparati, eu am 2 perusi, un pui si un senior happy si puiul e groaznic n-are deloc stare in cusca, incepe sa il traga de picioare pe celalt, de coada, de aripa. e culmea culmilor.
Cel mai bine e sa-i mai cumperi un partener (daca e mascul o femela). Perusi nu se simt foarte bine singuri, cel mai bine e sa fie 2.

| sergiu76 a răspuns:

Incearca sa devii tu prietenul lui si dupa se va linisti

| Anileda a răspuns:

Mai dai si lui drumul prin casa din cand in cand, nu il lasa tot timpul in cusca, incearca sa vorbesti cu el cand se zbate ca nebunu il va linisti poate sa se raneasca din cauza asta.

| Boniboon a răspuns:

Stai linistita, asa fac toti perusii.Nu conteaza daca sunt mai mici sau mai mari ca varsta. Cum te-ai comporta tu daca ai fii tot timpul inchisa undeva?laughing

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Nu prea...Ar trebui sa ii dai drumul!
Punete in locul lui!
sad