| anonim_4396 a întrebat:

Perusul meu nu suporta sa stea in cusca.Nu ii este frica de mine deloc,nu musca,se joaca, etc.Totusi de cand il iau din floare si il duc in cusca,cum vede ca vreau sa-l bag,fuge si nici nu se mai lasa prins.Ce e de facut? Nu vreau nici sa stea mereu afara, dar nici sa se invete sa fuga de mine.

2 răspunsuri:
| BESTNICK a răspuns:

Se pune 1.5 litri de apa, cartofi, o ceapa, morcovi sare piper si alte condimente iar cand legumele sunt fierte se adauga un perus.se serveste in farfurie fara pene sa nu mai fuga de tinewinkingpofta mare

| ubhgyfytddtfhfgdf a răspuns:

Are chef de joaca atata tot happy