| torres555 a întrebat:

Pesti betta se reproduc o singura data pe an?

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Sanatate"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.

| Empathizer a răspuns:

Se pot reproduce de mai multe ori pe an, daca le creezi conditii. Uite aici un site cu sfaturi legate de asta: http://www.acvariidevis.ro/forum/topic/2860/inmultire-beta/

| torres555 explică (pentru Empathizer):

Empathizer, daca as tine 3/2 feleme si un mascul s-ar mai putea imperechea?

| Empathizer a răspuns (pentru torres555):

Da, dar cu cate o femela pe rand. Trebuie sa separi cuplul de restul femelelor in scopul imperecherii.

| torres555 explică (pentru Empathizer):

Ideea e sa nu se imperecheze

| torres555 explică (pentru torres555):

Tu ce crezi Emp daca asa tine 3 femele si 1 mascul beta in acelasi acvariu s-ar mai putea imperechea si respectiv reproduce( eu zic ca ar fi imposibil deoare na au nevoie de intimitate si in al doilea rand mascul nu poate alerga dupa 3 femele)

| Empathizer a răspuns (pentru torres555):

Nu stiu.