| anonim_4396 a întrebat:

Pestii au plamani, inima si stomac?

7 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Nu. Pestii au branhii.

| costyn162 a răspuns:

Pestii ca orice fiinta umana prezinta niste stari fiziologice:sistemul respirstor, sistemul digestiv, etc... Poate ca nu se numesc exact ca la om dar indeplinesc aceleasi sarcini

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au inima.
Plamani nu, respira prin branhii, iar de stomac nu se poate vorbi la aceasta specie. Au in schimb o cavitate digestiva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@costyn162: pestii nu sunt fiinte umane! laughing
poate doar cei nascuti sub acest semn zodiacal. laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uni pesti (ex: beta splendes) au un organ asemanator plamanilor, care le permite sa respire si aer, nu doar sa-si asigure necesarul de oxigen din apa. Au si inima si stomac (si betta, si restul pestilor big grin.)

| danutzsan a răspuns:

Si iarta-ma costyn 162, indeplinesc aceleasi functi, nu sarcini.

| smy a răspuns:

Ultima oara cand am verificat respirau prin branhii dar nu stiu poate stii tu mai bine!