| Claudiuu7 a întrebat:

Pestii guppy pot trai doar cu acvariul decorat, fara filtru sau chestii care fac bule? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu, in niciun caz. Bulele alea sunt bule de oxigen si fara ele nu vor trai mai mult de cateva zile. Iar filtru te ajuta mult pentru ca "absoarbe" mizeria din acvariu. Doar pestii betta pot trai fara oxigen si filtru, dar poti sa ti doar 1 peste in acvariu

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Fara bule da, doar cu filtru care face usoare valuri sunt super, se inmultesc de mama-mama.

| BSwwatch a răspuns:

Fara oxigen nu pot traii, iar habitatul joaca un rol important in dezvoltare si covietuire!

| MadalinG99 a răspuns:

Nu

| DiamantulAuriu a răspuns:

Da pot trai deoarece pac parte din cele 4 specii de pesti ovipare -guppy, molly, xipho, plati.
si sunt foarte usor de ingrijit, dar nu prea este indicat acest lucru, dar sigur pot trai asa