| sufletzel a întrebat:

Pisica bunicilor mei a fatat 3 pisoi. Din pacate unul a murit imediat dupa nastere. Pisica are 1 an jumate si e la prima fatare si nu stie sa se ocupe de pui. Pot s-o ajut cumva? Sau mai bine sa-i iau sa-i cresc eu cu biberonul? Voi ati mai facut asta? Ce lapte le-ati dat? Cat de des?

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Incearca totusi sa o faci pe mama lor sa se ocupe de ei, chiar daca ii respinge. Daca pisica chiar nu vrea sa ii hraneasca sub nici o forma, le poti da cu biberonul, nu are rost sa ii lasi sa moara sau sa se chinuie.

11 răspunsuri:
| sufletzel explică:

Din fericire, pisica a fost putin socata dupa nastere, dar si-a revenit. Sta numai cu ei, ii spala, ii hraneste, abia daca mai iese sa manance ea cate ceva. Partea amuzanta e ca nu ii ingrijeste singura. Fratele ei din aceeasi serie sta cu ea si cu pisoii tot timpul si ii spala. Parca ar fi o familie, desi nu cred ca el este el tatal, el pare mai prostut.

| AnaEindragostita a răspuns:

Ingrijestei cu un prosop langa mama sa si sa l hranesti cu biberonul

| kaya a răspuns:

E bine sa o lasi cu puii ca sa se invete sa suga direct de la ea, nu ai ce sa ii faci ca o ajuti, o sa se invete cu timpul dar daca tii neaparat sa ii iei de la ea le poti cu biberonul lapte de vaca de cateva ori pe zi. Poti sa ii mai lasi cateva zile sa se obisnuiasca cu ei, daca nu le da sa manance abia atunci poti sa ii iei de langa ea.Numai bine

nony
| nony a răspuns:

@carolina rolling on the floor rolling on the floor
Si tatálui ce sa-i sugá?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa puii la mama lor! orice animal are instincte materne.incet,incet se va ocupa singura de puii ei.si o femeie cand naste primul copil nu are experienta, dar cu timpul invata, si aici nu ma refer la ani.asa si pisica, si orice animal, prima oara e mai greu, dupa cateva zile ai sa spui ca parca a facut asta dintotdeauna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu umbli la ei lasa-i. Eu am auzit ca daca ii iei in brate nu ii mai primeste mama lorwinkingbig grin

| PrINcEss_Y a răspuns:

Lasa-i cu ea dar atunci cand le e foame dale tu cu biberonul daca ai lapte de capra daca nu de vaca dar nu prea mult dale cat vor ei si apoi pune-i iarasi langa mama dar atunci cand ii hranesti stai cu ei langa mama pentru. ca o va motiva crede-ma am incercat si merge(cel putin la mine a mers).

| buburuza_9741 a răspuns:

Nu cred ca nu stie sa se ocupe de ei...
Laso pentru ca asa va fi si mai rau pentru pui sa ii iei de langa mama lor.happy
Orice pisica stie sa se ocupe de puii sai

| mirunette a răspuns:

Pai daca mama nu ii alapteaza des ar fi bine sa ii hranesti cu biberonul cu lapte special de la pet shop dar ai grija sa nu te vada mama daca simte miros de om nu mai ingrijeste pui deci ai mare grija

| niccamaria a răspuns:

3 seringi pe zi la 5 ore

| andrula a răspuns:

Buna, incearca sa-i pui pisoiasi la tata sa suga, poate ca va incepe sa aiba grija de ei.