| Neacsudyitruetjhuuuuuuuu a întrebat:

Pisica mea a făcut 5 pisoi, acum 6 zile. Unul dintre ei, de ieri, se simte rău și are burtica umflata.De ce?
M-am documentat și am aflat ca este posibil ca pisica sa nu îl fi lins destul (atunci când o pisica își linge puii, le încurajează digestia și urinarea). Aceasta este cauza? Sau ar trebui sa mă caut?
P.s. Am încercat sa îl frec pe burtica cu o cârpă uda.A început sa se simta mai bine, dar dimineața următoare l-am găsit din nou intr-o stare proasta...

3 răspunsuri:
| kaTTsu a răspuns:

De ce nu-l duci la veterinar? Sper sa se face bine.

| kr.mdy a răspuns:

La fund se stimulează urinarea cu o discheta umeda cu apa calda. Daca nu e lins si sta la rece poate muri, inveleste i cu paturica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa pisoii in pace, nu-i mai atinge, lasa pisica sa-i atinga.