| Ionica_Labau_Cristiana_2001 a întrebat:

Pisica mea a fost călcată de un om ieri. Strivita la propriu. I-a curs sânge pe nas și pe gură și se zbătea parca ar fi avut gâtul rupt. Am crezut ca asta a fost, se zbate puțin și moare, eram distrusă. Dar nu a murit! Mama a luat-o, a spălat o de sânge la bot, a ținut o într-un prosop și... Am plâns, cu toții. Pisica Trăiește de ieri de la 23 și până acum. Azi a mieunat puțin, merge încet dar poate merge. Este prezenta, ciulește urechile la zgomote, își face nevoile, are scaune moi, dar se poate ridica pe picioarele ei sa facă. A urinat de mai multe ori. Nu are sânge în scaune. Acum doarme, este obosită. Respiră repejor, dar dacă faci un zgomot se trezește mișcă urechile, deschide ochii.
Nu știu ce să îi fac să se simtă mai bine.Nu am veterinar aici.

6 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Eu iti recomand sa mergi cu ea la cel mai apropiat cabinet veterinar, caci nu e de glumit cu asa ceva! Numai bine iti doresc! O seara minunata sa ai! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la cel mai apropriat veterinar, în cel mai apropriat oraș. Caută pe internet, poate există și în orașul tău.

| deadhoe a răspuns:

Ar trebui sa o duci la veterinar

| SantalPorcocale a răspuns:

In loc sa duca pisica la veterinar isi pierde vremea pa TPU.
Omule cara-te cu pisica la veterinar si de stii omu ala sau il gasesti striveste-i capu.

| BellaBee2005 a răspuns:

Trebuie să te duci cu ea la veterinar. Dacă zici că a fost strivită nu-i de glumă. Sigur a suferit răni externe, posibil și interne, și se pot agrava în timp dacă nu o duci cât mai repede la doctor.
Pe lângă astea, e și speriată. Dă-i să bea lăptic, mângâi-o, fi afectuasă cu ea.

| Marokanu_Spartanul_1987 a răspuns:

Da-i putin laptic! Si ar fi indicat sa ajungi la un veterinar cu ea!