| Ella_6549 a întrebat:

Ieri mi-a cazut pisica de la balcon. A adus-o sora mea in casa.Merge mananca, doarme ft mult din cauza socului (cred) pentru ca a fost prima datha cand a cazut de la etaju 4 si prima datha cand o iesit afara. Ochiul drept il tine putin intredeschis si il deschide de tot din cand in cand.Cand a adus-o in casa ii curgea sange din nas (ii picura) deci nu are hemoragie. A dat-o mama cu putin rivanol pe nas. Respira ft greu si cand doarme ii tremura capul... ce pot sa ii fac? sau ce a patit?

Răspuns Câştigător
| vlad24tm a răspuns:

Pai a ramas socata si Nu a fost bine deloc sa o dea mama ta cu rivanol la nas.
Ei iicurgeaa sange DIN nas nu cas sa ranit la nas si in plus nimanui nu-i place mirosul de rivanol mai aees la pisici. Pisicul mmeu a cazut de la etaj.(Cam etajul 3 de la bloc)
A fost in stare de soc cateva zile dar isi revine ea nu ai grija
numai nu ii mai fa tratari de genul cu rivanol pe la naslaughing
Si al mu sangera si masi scotea si sange pe gura...
Trebuie sa o lasi in pace ferityas de stres sa stea sa se curete si sa se refaca.A mea tinea urechile stranse.Deci ca si concluzie las-o sa se odihneasca si noenmervati sau sa nici nu va jucati cu ea...

Sper ca te-am ajutat FUNDA?:X plshappy

4 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Cred ca este grav.Du pisica la veterinar cat mai repede.

Răspuns utilizator avertizat
| solumaam a răspuns:

Daca chiar tii la pisica asta atunci mergi de urgenta la veterinar cu ea pentru ca din ce simptome are sigur are organele afectate si numai acolo o salvezi!

Răspuns utilizator avertizat