| RoseAndBiia a întrebat:

Pisica mea a nascut azi si nu are suficient lapte sa isi hraneasca puii. Cu ce as putea sa o hranesc pe ea ca sa aiba lapte? sau ce altceva as putea face?

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De unde stii tu ca nu are lapte? Pisoi nu prea sug in primele 48 de ore.

| iulia_7948 a răspuns:

Dar de ce nu iti sterilizezi tu pisicuta? Banuiesc ca nu ai drept de monta pentru ea. Intr-o tara civilizata ar fi ilegal. Sterilizarile pot fi gratuite, mai ales daca esti in Bucuresti, daca nu, cauta un ONG de protectia animalelor in orasul tau si cere-le ajutorul. In felul asta scapi pisica de chinurile fatarii, de durerea din timpul imperecherii(penisul motanului are spini, poti cauta imagini in google) si o scapi de tumorile mamare, adica ii poti prelungi viata. Si atentie cu "siringa". Hranirea sugarilor cu SERINGA poate fi periculoasa, pot aspira in plamani si pot muri. Se gasesc la petshop biberoane speciale, nu costa mult. P.S.:vezi cum faci sa nu ajunga puii pe strada, sau cui ii dai, sa nu ajunga puii puilor pe strada, ca avem destule animale care mor de foame in fata blocului iar tu contribui la inmultirea lor.

| karsivan a răspuns:

Pe pisica mama ii dai hrana petru pisici mici kitten pe perioada de alaptat iar pentru pisicutele mici la pet shop gasesti lapte si biberoane speciale, daca nu gasesti lapte special pentru pisici se poate prepera din 1/2 l de lapte 3% grasime, un galbenus de ou crud, o lingura de mirere de albine si o lingura de smantana.Toate astea se amseteca si se incalzeste usor inainte de a da puilor. restul se pastreaza la figider 1 zi puii trebuiesc alaptati la 3-4 ore.

| Decebalul a răspuns:

Pai de obicei puii nu se hranesc o perioada de timp ( 40-50 ore), iar pisica acumuleaza destul lapte. Ar trebui sa o hranesti cu mancare de pisici cu lapte sau chiar lapte simplu! Sper ca te-am ajutat! happy

| Roxy5199 a răspuns:

In primele 48 ore pisica nu are foarte mult lapte. oricum da-i lactate

| Laura164 a răspuns:

Ai putea sa hranesti pisoii cu un biberon sau o siringa.