| blackbird000 a întrebat:

Pisica mea de doua saptamani nu isi face nevoiile de trei zile! Din cate am inteles de pe internet si de la alte persoane a trebuit sa o tamponez cu un servetel umed in partea dorsala pentru a inlocuii limba mamei,am facut-o si fara rezultat,ba mai mult plange si tipa! Ii dau lapte si branzica in fiecare zi, dar problema este ca mananca putin si des! Ce ma fac? Nu mai pot dormi!

7 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Trebuie sa tamponezi mai mult, la inceput tipa ca nu ii convine dar dupa se calmeaza si o sa faca ce o trece pe ea pe moment. Am avut si eu un pisoias mic si tot asa faceam. cu o carpa umeda putin sau vata. Trebuie sa-si faca treburile asa ca mai incearca, daca nu: mergi la vet.

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Incearca sa chemi veterinarul el iti va spune ce sa faci pana atunci fa ca tamponarea sa fie ma distractiva incearca sa pui pe cineva sa o mangaie pe capusor sau dai cv sa manance sau poti sa faci chestia asta cand doarme insa s-ar putea sa se sperie in somn BAFTA love struck.

| DubstepQueen a răspuns:

Buna!
Si pisica mea a avut aceeasi problema, asa ca am dus-o la un veterinar.
Uite un site cu bolile pe care le poate avea un animal, precum pisica:
www.animalutul.ro/pisica/ingrijire/boli-frecvente-ale-pisicilor/88/

| Commandoo a răspuns:

Schimbai fundul laughing scuze mo venit asa sa ma distres scuze.Eu cred ca cel mai bine este sa o duci la veterinar. Si a da fai un tambon din fata imbibat cu apa si pune-i lfunduletz si sper sai treca scuze de gluma imi pare rau!

| •βϋβϋ•&•ϯᶏᵷ• a răspuns:

Nu te speria....trebuie sa o tamponezi si sa o duci la veterinar....no sa pateasca nimic. Succes cu pisicuta

| anonim6826 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci cu ea la un veterinar sa vada exact ce are.
s-ar putea sa fi facut vreo infectie urinara si sa o doara cand face pipi asa ca ''a renuntat''

| spicegirl a răspuns:

Tamponeaza cu vata cu apa