| Slendăriț a întrebat:

Pisica mea sa ranit la labuta si nu stiu ce sa ii fac sa ii treaca.Dar am vazut-o cand musca putin din rana si iar i-a dat sangele la labuta.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| คlєxヅ a răspuns:

Iti sugerez sa o duci la un veterinar,si poti sa ii legi labuta la care se musca cu niste pansament. Du-o la veterinar si nu o lasa cu labutele prin noroi, s-ar putea infecta. Poti sa ii asezi patuletul,sa ii pui o perna si sa o lasi acolo sa isi revina,si stai ascunsa undeva si urmareste-o, daca vezi ca incearca sa dea pansamentul jos iesi din ascunzatoare si ceart-o. Asa se v-a invata si sa o lasi linistita, ca daca incerci sa ii pui spirt o chinui, ca o doare. O pansezi doar sau o duci la veterinar. Totusi ai putea sa incerci cu un dezifectant sa ii pui la labuta sau pe pansament, dar ai grija sa nu o atingi des la labuta.

5 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Cel mai indicat e sa o duci la veterinar.

Poti sa o pansezi, ca pe om, ca rau nu poate face.

| Elvina a răspuns:

Du-o la veterinar. Nu mai sta. Ea sufera.

| Iulian03 a răspuns:

Duo la veterinar.

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Oh,tu nu trebuie sa faci nimic, du-o la doctor si se va rezolva foarte rapidhappy

| mars7 a răspuns:

Cel mai bine e sa o duci la veterinar daca nu o duci la timp sa-r putea sa se agraveze. Funda!