| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea se trezeste la 5 in fiecare dimineata si incepe sa miaune ca dementa si sa tropaie prin casa, ce sa fac ca sa nu imi mai strice somnul?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu sunt fan pisici; daca procedeaza asa doar perioada asta, e in calduri. A venit primavara, e dragoste si pace peste tot. Evita sa dai medicamente destinate oamenilor; pot face rau animalelor, deoarece au mucoasa stomacala mai sensibila.

15 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Si catelul meu ma trezeste dimineata dar il dezleg si-i dau drumu sa mearga la fete.

| andreutz a răspuns:

Poate stie ca ora 5 si vrea sa iti dea trezirea... da si tu ceasul in urma cu vreo 3-4 ore si gata...rezolvi problema happy

| DenissaDeea a răspuns:

Nu siu dar ma amuza! pe mine ma trezeste papagalii... uneori sa pot dormi acopar colivia cu un cearsaf si tot nu tace...atunci pun batul langa mine si bat in colivie si ei incep mai tarte sa tipe...imi vine sa le rup gatul! dar cand deja nu mai pot dormi din cauza lor imi trece si renunt sa le mai rup gatul si es afara sa nu le mai aud!

| Elly4all a răspuns:

Pai si pisica mea era la fel se trezea numai la 5 dar asa este ea invatata inseamna, sau poate este doar in calduri.

| simona24 a răspuns:

Pribabil este in calduri... o 1/2 de pastila de extraveral o v'a linisti sau...oricum...mergi la veterinar si cere'i sfatul.

| borsec a răspuns:

Asa fac toate pisicile, a mea face la fel, nu stiu daca exista vreun remediu.

lolita
| lolita a răspuns:

Buna intrebre, a mea face la fel, este un motan, l-am castrat cum mi-a zis veterinarul da tot face ce are chef. sincer cateodata cand ma duc la culcare la ora 2, 3 noaptea si nu l-am lasat sa doarma nici pe el se trezeste mai tarziu, pe la 9 asa.

| Dara a răspuns:

Tropaie? laughing

| gabriellas a răspuns:

Sa nu o lasi sa doarma in cursul zilei.

| afrodita17 a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci timp sa aveti o discutie...winking

| Ioanna2012 a răspuns:

Sa o iei in brate... mie me drag de ele:X:X:Xlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ca sa nu te mai necajeasca da si tu pisica altcuiva si gata poti sa dormi linistita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-i la "indemana" o cutie cu nisip, hrana si apa.nu o uita inchisa intr-un spatiu stramt, daca stai la curte nu o mi lasa seara in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arunc. o de pe geam...as vei putea dormi linistit(A)laughing)))

| Adorable3 a răspuns:

Asa face si a mea...si ii dau drumul afara.