| LoveSuky a întrebat:

am un motan in varsta de 1 an si 2 luni. De 4-5 luni am observat ca sa schimbat cu totul. A devenit mai agresiv, mai suparacios, nu mai toarce asa de des, s-a indepartat de mine(nu ma mai suporta aproape deloc), iar tot de 4-5 luni miroase in casa oribil din cauza lui(miros de urina de pisica) desi acesta nu se urineaza in casa. Mentionez ca stau la BLOC iar tomyta(numele pisicii mele) isi face nevoile in uscatorul din bloc unde are litiera.In fiecare noapte ma trezeste pe la ora 3 pentru al duce la litiera, iar ajuns acolo sta 20 de minute timp in care el nu face nimickkkkk! apoi incepe sa miaune la geam iar eu ma duc sa il iau in casa. Dupa 2 ore ma trezeste din nou sa il duc la litiera.(de aceasta data e pe bune). Ziua sta posomorat intr-un colt iar noaptea inebuneste, miauna prin casa ca descreieratul, incepe sa ma muste ca si cum m-ar sfasia, iar dupa ce ma musca incepe sa mimeze actul acela. OFFFFF Stiu ca este in calduri dar cam cat ar costa operatia si ce efecte adeverse pot exista.IMPLOR AJUTORR si dau fundabig grinsad

2 răspunsuri:
| Doo a răspuns:

Pai si al meu facea la fel.Si m-am tot gandit sa-l castrez sa nu-l castrez.Si l-am castrat.Nu a fost mare lucru.Acum e fericit nu mai miauna ca disperatu', a inceput chiar sa se joace si nu mai pleaca de acasabig grin. Sfatul meu, castreaza-l fara retineri!happy

| jumatatedininimata a răspuns:

Pai poate nu ii dadeai prea muta atentie stii tu cum sunt pisicile...au nevoiie sa se simte iubite.au nevoie de atentie BAFTA