| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea tot mananca din florile din casa. Ot fi toxice pentru ea? Care plante anume?

3 răspunsuri:
| bosnea marinela a răspuns:

Pisicile in general cand le dor capul sau cand o doare burtica mai gusta si din plantele noastre.nu sunt toxice dar depinde ce plante aveti in casa.

| ka2 a răspuns:

Yuca in primul rand e toxica. Ii afecteaza ficatul... o sa ai probleme cu pisica daca ai yuca in casa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa cauti in centrele comerciale iarba speciala pentru pisici, se poate insamnta intr. o hardiniera pe balcon.are nevoie de iarba pentru a elimina cocoloasele de par, plantele ii provoaca starea de voma pentru a putea elimina cocoloasele de par, de aceea le mananca. da, unele pot fi toxice, dar ma indoiesc ca ai asemenea plante in casa, precum leandru de exemplu.