Întrebare recomandată | MarcŞiAtât a întrebat:

Pisicuta mea in varsta de 1 an si jumatate vomita de vreo 4-5 zile (la inceput de 4-5 ori pe zi, acum de 1-2 ori). Elimina doar mancarea ingerata sau acea spuma galbuie (nu vad ghemele de par, dar ea e alba). In acelasi timp, are diaree (de culoare maro inchis ), este apatica si nu suporta sa fie atinsa (nici macar pe burtica). Stiti cumva ce ar putea sa aiba?

46 răspunsuri:
| Blackseid a răspuns:

Nu te speria nu e otrava :0 era mort din prima zi.Are paraziti sigur se trateaza cu medicamente si injectiiwinking

| AndraCraiova a răspuns:

Acelasi lucru mi s`a intamplat si mie, doar ca eu am catel si am dus`o urgent la doctor, diagnosticul a fost ca mirosise ceva otravit deoarece avea nasul umflat si la cateva zile o prietena a mamei ne-a sugerat ca in datiile urmatoare sa ii dam albus cu otet, dar mai bine ai consulta un doctor

| RALenSEE a răspuns:

Eu nu stiu dar duo la veterinar poate sa otravit sau cauta pe google. sau poate are un simptom de besastva!

| raziii a răspuns:

Mergi la veterinar.El stie ce e de facut

| alexandru556 a răspuns:

Cheama veterinarul

| brylu67 a răspuns:

Saracuta pisica...Du-te cu i-a la veterinar

| nike2001 a răspuns:

Du-o la un medic si zii ca i s-a blocat un obiect in stomacul ei caci eu tot am pisica si s-a intamplat la fel

| andiandrada2000 a răspuns:

Si mie imi facea asa catelu si a sfarsit sa moara. dul la veterinar

| alllissssa a răspuns:

E o problema foarte intalnita la puii de pisica.Si mie mi s-a intamplat la fel.Am fost la veterinar si mi-a spus ca este o problema la stomac care nu ii functioneaza corespunzator si ca nu se poate face nimic(din nefericire)...dar poate cine stie la tine poate avea altceva...

| alessia95 a răspuns:

Fugi cu ea la doctor ca nu e de bine.

| Cucos_Corneliu_1979 a răspuns:

Are paraziti interni, du_te la farmacia veterinara si cere albendazol sau ceva similar.

| Jorge_Dache_1994 a răspuns:

Baga-ifurtunul de la dus pe gura si da drumul la ambele robinete la maxim! Niste spalaturi ii va face bine laughing

| Seby80 a răspuns (pentru Jorge_Dache_1994):

Si tie ti-as face la fel. Tot un animal esti si tu!

| 13424252525 a răspuns:

Duo la veterinar :d

| anamaryacucu a răspuns:

Buna...doar medicul veterinar te poate ajuta, o sa-i dea niste medicamente pentru ca si catelul meu a facut o perioada asa, norocul meu a fost ca m-am dus cu el cand trebuia si a scapat. acelasi lucru iti spun sa-l faci si tu cu pisica ta.