| RalucaAnastasia a întrebat:

Am un catelus de cateva luni si de doua zile vomita, are diaree si e apatica! Am fost cu ea la veterinar si a zis ca e o problema de alimentatie! I-a facut un antiacergic si inca ceva si ne-a recomandat sa ii dam sare otet si apa sa poata elimina tot din stomacel! Dar catelusul se simte la fel de rau! Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Monicass1 a răspuns:

Nu e alergic la nimic. Are parvoviroza, tocmai asta pățesc eu acum cu ciobănescul meu german în vârstă de 2luni si jumătate cu 2vaccinuri la activ. Nu te duce la clinici luxoase îți va lua 200lei pe perfuzie. Eu am veterinara mea care îmi ia 70lei pe perfuzie. Nu mai sta cu el, iti moare!

3 răspunsuri:
| Andreea213 a răspuns:

Du-te la alt veterinar! Cate vaccinuri are? Daca nu are cel putin doua, s-ar putea sa aiba jigodie. Nu sunt experta, dar asa pare.

| RalucaAnastasia explică (pentru Andreea213):

Are vaccinurile toate pentru varsta ei! Si am fost si la veterinar dar degeaba nu se vede ameliorare

| Andreea213 a răspuns (pentru RalucaAnastasia):

La acelasi veterinar? Dar are cel putin doua vaccinuri? Daca nu e jigodie, poate fi paraviroza.